Archiv 2011

11.12.11 - letos poprvé (a dá se předpokládat, že i naposled) se mi podařilo překročit 20 000 ročních najetých kilometrů. Žádná nemoc, čas na trénink, mimořádně teplý listopad, prodloužení sezóny o měsíc, jarní Mallorca... to vše jsou faktory, které se už jen těžko sejdou. Tachometr se mi přes hranici 20 000 km překulil dnes.

03.12.2011 - pokud ještě nejste zaregistrováni na webu www.cyklodata.cz tak to rychle udělejte. Prvního ledna tam bude spuštěna uživatelská soutěž, ve které budou každý měsíc rozdávány ceny od partnerů webu. Vyhrát přitom může každý a stačí k tomu minimum - připojení k internetu a pravidelná návštěva stránek. Podrobná pravidla (a přehled cen) budou zveřejněna v nejbližších dnech. Registrovat se na web však můžete už nyní.

30.11.11 - konec listopadu a společně s posledním dnem už tradiční srovnávací tabulka. Kvantita není kvalita, ale i tak mám docela radost z počtu natočených kilometrů a doufám, že se kladně projeví v příští sezóně. Příprava na ní startuje zítřejším dnem. Před sebou mám volnější měsíc i když hřebík, na který se kolo po sezóně věší, je jenom pomyslný. Jsem rád, že se závěr sezóny vydařil a v podstatě celý listopad jsem najížděl kilometry za příjemného počasí. Osobně takové počasí nepamatuji a jenom doufám, že to neznamená, že sníh bude na silnicích ležet ještě na konci dubna.

Období (od - do) leden listopad ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 669:37 767:11 +97:34
Cyklo - tréninkový čas 538:53 706:38 +167:45
Najeté kilometry 14881 19798 +4917

21.11.11 - kilogramy jdou nahoru, tréninky na stejné trase se časově natahují, tepy jsou výše než v létě... jasná známka konce sezóny a poklesu tréninkové morálky. Na druhou stranu nepamatuji rok, ve kterém bych 20. listopadu najížděl kilometry v příjemném počasí. Ale tak jako tak - kolo půjde co nevidět na hřebík. Snad se mi ještě podaří zaokrouhlit letošní kilometry na číslo 20 000. Spíše než o tréninkový efekt se jedná o psychickou vzpruhu. Nějak jsem se k tomu číslu upnul :-)

13.11.11 - včera jsem se vydal do Brna na výstavu Sport Life.Konkrétně na tu část výstavy, která nese název Bike Brno. Vydařená akce, i když mám dojem, že ve srovnání s minulým rokem slabší. Vystavovatelů zřejmě ubylo, ale i tak bylo možné pozorovat, že vývoj jde dopředu. Skoro by se dalo tvrdit, že kola, která jsem si minulý rok pořídil už jsou zastaralá. Za stejné peníze by se přímo na výstavě dalo pořídit vybavení o třídu výš. Ale kolo je jedna věc a trénink druhá s tím, že u vyšších řad už se rozdíly v kvalitě stejně mažou. Za půl kilogramuušetřených na váze zaplatí člověk desetitíse a pak si do závodu vezme o jeden plný bidon více, pod sedlo připne duši a nářadí ... Potkal jsem pár známých tváří ze závodů a po delší odmlce od posledního závodu to byla setkání opravdu příjemná.

31.10.11 - níže uvedená tabulka srovnává trénink v měsících leden až říjen v tomto a minulém roce. Tréninkové období jsem si ve srovnání s minulým rokem protáhl. Snad už se jedná o kilometry, ze kterých budu těžit v příštím roce.

Období (od - do) leden říjen ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 635:45 712:40 +76:55
Cyklo - tréninkový čas 514:02 652:07 +138:05
Najeté kilometry 14146 18199 +4053

22.10.11 - včerejšek jsem měl spojen s finálovým večerem KPŽ. Společensko - sportovní událost, které jsem se účastnil potřetí. Zatím (bohužel) to bylo vždy v roli diváka, který sleduje vyhlášení celkových výsledků a není aktivním účastníkem. Stupně vítězů v celkovém pořadí mám stále ještě daleko (potřeboval bych přeskočit devět soupeřů) a k správnému tipu ve finálové hře mi pro výhru osobního automobilu scházelo osmnáct vteřin. Tak snad příští rok :-)

20.10.11 - v loňském roce už jsem měl touto dobou konec sezóny nejen závodní, ale i tréninkový. Kolo bylo pověšeno na hřebík a užíval jsem si několik týdnů zaslouženého odpočinku. Letos je tomu jinak a změna souvisí se sezónou příští. S Mallorcou v roce 2012 jsem se už rozloučil a příprava proběhne pouze v naší nížině. Z toho důvodu jsem se rozhodl protáhnout trénink minimálně do konce října a odpočinek si naordinovat až ve chvíli, kdy se počasí pokazí totálně. Snad se mi podaří v příštím roce poskládat trénink tak, abych mohl těžit i z aktivit probíhajících teď. Z hlediska plánování tréninku v předchozích letech je to změna poměrně velká a jsem zvědav, jestli se projeví pozitivně.

13.10.11 - přidány fotografie z posledních dvou závodů - Cyklorájem Podralsko, Nova Author Cup.

12.10.11 - poslední závod v letošní sezóně mám za sebou. Rozloučení bylo tradiční - Nova Author Cup, který jsem letos jel už ani nevím po kolikáté. Závodu říkám sprint po panelech, ale letos tu bylo přeci jen několik změn. Tou nejzásadnější bylo počasí - letos to byl opravdu boj se sněhem a deštěm, který poměrně velké množství závodníků vzdalo. Druhou změnou byl nový závodní stroj - poprvé jsem si mohl vyzkoušet NoSaint a Sram X.0 - vše makalo na výbornou. Třetí změna souvisí s tím, že letošní rok byl zatím tím nejúspěšnějším co do výkonů a výsledků - do závodu jsem nastupoval s tím, že bych se měl pohybovat vpředu. Čelní skupina mi ujela především z toho důvodu, že jsem se vzorně zařadil hluboko do startovního balíku. I tak se mi podařilo zajet 35. místo v absolutním pořadí což je vzhledem k jménům ve startovní listině solidní výsledek. Fotografie z akce a ohlédnutí za sezónou zde bude publikováno v nejbližších dnech.

05.10.11 - níže uvedená tabulka srovnává trénink v měsících leden až září v tomto a minulém roce. Letí to letí ... před sebou mám nejspíše poslední letošní závody. Sobotní Nova Author Cup byl pro mne vždy tečkou za sezónou. Stejně tomu bude nejspíše i letos.

Období (od - do) leden září ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 586:42 648:08 +61:26
Cyklo - tréninkový čas 465:59 588:35 +122:36
Najeté kilometry 12793 16310 +3517

03.10.11 - konec sezóny zatím probíhá na výbornou. V sobotu jsem přidal další umístění na stupních vítězů v závodě Cyklorájem Podralsko. 50 km po rovině a pevném povrchu mi docela sedělo, byť měl tento závod s klasickými "bajkovými" akcemi společného pramálo. Profil a terén přilákal na start také silničáře, na které jsem po tomto závodě opět zanevřel. Celý závod jsme se na špici balíku točili ve trojici, aby nás v samém závěru přespurtovali ti, které jsme před sebou neviděli ani jednou. Naštěstí existují kategorie a nejspíše i minimální spravedlnost a z celkového 12. místa bylo nakonec 3. místo v kategorii :-)

30.09.11 - v závěru sezóny se mi ještě podařilo zajet "bednu". Středeční závody v Konárovicích jsem zprvu bral jako opravdu místní akci, na které poměřím síly s kamarády, ale nakonec se jednalo o docela velké překvapení. Od úrovně zajištění přes počet startujících až po tempo, ve kterém se závod jel. Šest tříkilometrových okruhů bylo díky malému převýšení odjeto v opravdu ostrém tempu, které jsem ve třech posledních okruzích udával já. Závod jsem pojal jako "buď a nebo". Bohužel došlo na "nebo" a předjetí v závěru posledního okruhu. S druhým místem jsem ale opravdu spokojen.

Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodů KPŽ Valtice, KPŽ Odry, Konárovice.

27.09.11 - seriál KPŽ jsem zakončil sobotním závodem v Odrách. Na závod jsem se docela těšil a v plánu jsem měl otestovat co vydržím. Start byl trochu opatrnější (obavy z opakování kolize z Vrchlabí) a byl tedy spojen s tradičním propadem do zadních řad. V prvním kolem jsem se rozjížděl a získával zpět ztracená místa a v jeho průběhu se cítil stále lépe. Po výjezdu špalírem diváků do druhého kola jsem dojel své tradiční soupeře a poznal, že "hlava dokáže opravdu hodně". Do cíle jsem nakonec dorazil na celkovém 29. místě a 8. v kategorii což pokládám (vzhledem ke konkurenci na startu) za svůj nejlepší letošní výsledek.

23.09.11 - první lajna pro poslední závod seriálu KPŽ v Odrách mi utekla o dvě místa. Zítra bych měl do závodu vyrazit s číslem 52. Předpověď počasí na zítra OK, trať z mého pohledu také OK. Jsem zvědav, jestli to samé řeknu zítra i o výsledku.

17.09.11 - v letošním ročníku KPŽ nahradil závod v Jevišovce obdobně rovinatý závod konaný ve Valticích. Počasí přilákalo na start cca 1300 závodníků a poměrně dost jich bylo i z elitní kategorie. Cesty a silnice mám raději než technický terén a sjezdy. Ve spojení s rovinatým profilem to však žádná výhra není. Už předem se dá čekat rychlá jízda v balíku a úměrně s tím rostoucí riziko pádu. Dnes se mi vyhnuly a zpětně musím říci, že jsem měl notnou dávku štěstí - skupina ve které jsem se pohyboval šla k zemi třikrát a pokaždé zůstal někdo ležet a v závodu dál nepokračoval.Do cíle jsem se dostal na celkovém 47. místě a 12. v kategorii.

09.09.11 - do fotogalerie byly dodány snímky ze závodů KPŽ Karlovy Vary, Da-Ba Prosenická Lhota, KPŽ Chrudim a KPŽ Jeseník. Snímky naleznete pod odkazem Fotogalerie - 2011.

06.09.11 - sobota patřila závodům KPŽ v Jeseníku a po dlouhé době mohu zase říci, že vše klaplo na výbornou. Počasí, trať, výkon v závodě a především kolo .... vše bylo bez problémů. Samotná trať doznala ve srovnání s minulým rokem podstatné změny, ale rozhodně to nebyly změny k horšímu. Asfalt, terén, technické úseky, profil ... vše bylo nakombinováno z mého pohledu v optimálním poměru. Po dlouhé době jsem nemusel řešit problémy s řazením a výsledek tak ovlivnil pouze výkon. 33. místo v celkovém pořadí a 9. v kategorii beru vzhledem ke konkurenci, která se na startu sešla, jako úspěch.

01.09.11 - prázdniny jsou v tahu a k dispozici tak mám srovnávací tabulku za měsíc srpen.

Období (od - do) leden srpen ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 527:59 584:06 +56:07
Cyklo - tréninkový čas 407:16 523:53 +116:37
Najeté kilometry 11104 14466 +3362

22.08.11 - tento víkend byl ve znamení pomalu končícího seriálu KPŽ. Do Chrudimi jsem se docela těšil a to nejen proto, že je to jeden z nejbližších závodů. Výsledkově se mi tu vždy docela dařilo a byl jsem zvědav, jak tomu bude letos. Na trať jsem vyrazil na půjčeném "Spešlu". Konečně se mi podařilo najít vhodnou velikost rámu a 29" kola opravdu jela. Škoda jen problémů s řetězem. Špatně seřízený přesmykač mne donutil třikrát zastavit a vymotávat řetěz. V tak rychlém závodě, jakým byla Chrudim, byly tyto zastávky hodně znát a do cíle jsem nakonec dojel na 48. místě v celkovém pořadí a 10. v kategorii.

22.08.11 - náročný víkend, ale vcelku úspěšný. Sobota patřila horským kolům, kdy pokračoval v Karlových Varech seriál KPŽ. Jedna z náročnějších tratí - profilem i technikou - prověřila především mého závoďáka. Vše fungovalo na výbornou nebýt pokynu jednoho z pořadatelů "jeď, je tam lávka". Jednalo se o půlmetrovou díru na jejímž dně byla hozená paleta. Po předchozím uklidnění pozdě na brzdy, pozdě na skok. Do cíle jsem se dostal, ale škody na kole budu teprve odhalovat. 37. místo v celkovém pořadí a 7. místo v kategorii je ale úspěchem tak jako tak. Po předešlých letech, kdy ve Varech vše po organizační stránce klapalo na výbornou to ale bylo trochu zklamání. Možná i díky přesunu zázemí závodu, který dle mého názoru také nebyl správnou volbou.

V neděli jsem pak pokračoval na silničce posledním silničním závodem ze seriálu Da - Ba. Seriál jsem zakončil 3. místem v závodě a celkovým prvenstvím v bodovací soutěži. Fajn víkend. Jsem zvědav na ten příští.

18.08.11 - mám za sebou poměrně větší závodní pauzu, když posledním startem byl závod KPŽ na Zadově. 23. místo v celkovém pořadí a 6. místo v kategorii je zatím maximem v tomto seriálu. Jestli to byla výjimka, nebo příslib pro další závody, to se uvidí už tuto sobotu v Karlových Varech. Mezičas jsem vyplnil poměrně slušným najížděním kilometrů. Kvantita však není kvalita, takže jsem zvědav, jestli to byla správná volba.

12.08.11 - další tréninkový měsíc u konce a další srovnávací tabulka tohoto a minulého kalendářního roku je zde.

Období (od - do) leden červenec ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 462:02 492:26 +30:24
Cyklo - tréninkový čas 341:18 432:13 +90:55
Najeté kilometry 9261 12007 +2746

26.07.11 - aktualizována sekce "výsledky", přidány fotografie z posledních akcí (KPŽ Vrchlabí, DA - BA Jesenice, KPŽ Salzkammergut, KPŽ Karlštejn, DA - BA Drevníky), přidáno ohlédnutí za závody v Praze a Drevníkách.

KPŽ Karlštejn: Na startu se sešla kompletní špička, což je v Praze téměř pravidlem. Díky tomu jsem byl odsunut o jeden startovní koridor dále a startoval s číslem 78. Po nehodě ve Vrchlabí jsem start jel na jistotu a stejně tomu bylo i ve sjezdech. Přesto bylo umístění v závodě celkem solidní. Pohyboval jsem se kolem 50. místa v celkovém pořadí, což byla vzhledem ke konkurenci docela slibná pozice. Co však tentokráte nezafungovalo, to byla časomíra. Ve výsledkové listině jsem se nenašel, na ručně psaném papíru z cíle také ne a mé startovní číslo se nakonec zobrazilo u úplně jiného závodníka. Do cíle jsem se dostal někde mezi 50. a 60. místem v celkovém pořadí, což by odpovídalo 9. - 12. místu v kategorii. Škoda bodů, ty budou scházet. Do výsledkové listiny mne totiž nakonec dopsali na 70. místo.

DA - BA Drevníky: Kopcovitá trať a početná skupina závodníků na startu. Byly to znovu spíše "nové tváře", takže nebylo předem jasné, co od koho čekat. Jelo se poměrně ostře hned od startu a na výsledku se podepsalo zkrácení závodu o jedno kolo a únava z předešlého dne. Ukořistil jsem 3. místo, ale možná to mohlo být i lepší, pokud by se závod jel na plný počet kol.

21.07.11 - aktualizována sekce "výsledky".

18.07.11 - s týdenním zpožděním přidáno ohlédnutí za závody: KPŽ Vrchlabí, DA-BA Jesenice, Salzkammergut.

KPŽ Vrchlabí - o co lépe jsem se cítil před startem, o to hůř dopadl samotný závod. Na trať jsem se těšil a už rozjetí před závodem mi sedlo. Rozhodl jsem se tedy nepodcenit start a vyrazil hned po startovním výstřelu co to šlo. Obyčejně startuju s tím, že si říkám: Na vítězství nejedu, nebudu se tlačit v postartovní strkanici a ztracená místa si dojedu během závodu. Beru to tak, že výjimka potvrzuje pravidlo a od příštího závodu se vracím k této taktice :-) Závod ve Vrchlabí pro mne končil po 500 metrech sedřeným kolenem, natlučeným zápěstím a žebrem napíchnutým na řidítka o kterém ještě teď nevím, jestli není náhodou zlomené. Tečkou byla urvaná přehazovačka.

DA-BA Jesenice - večer po nevydařeném Vrchlabí jsem sedl na silničku abych zjistil, jaké ujmy jsem si přivodil. Kupodivu se ukázalo, že když už se dostanu do sedla, tak je vše OK. Sbalená poloha žebrům docela svědčila a bolely méně než ve stoje, zápěstí bylo horší, ale dalo se to vydržet. Problémy dělaly otřesy, ale záplaty na silnicích zatím ještě drží, takže jich mnoho nebylo. Druhý den jsem tedy vyrazil do Jesenice a odjel 6 kol silničního závodu ze série DA-BA. Zatím asi nejtěžší ze závodů jsem dokončil na 2. místě, takže po nevydařené sobotě byla neděle fajn "záplatou".

Salzkammergut - závodu, na který se vždycky těším, tentokráte přálo i počasí. V týdnu jsem zvažoval, jestli jet či nejet, protože pád z Vrchlabí se na mne docela podepsal. Nakonec došlo na odpověď "ano, jet", ale v tréninkovém tempu. Výjezdy jsem se tedy snažil jet na doraz a ve sjezdech se šetřil a jel je na jistotu. Chtěl jsem se vyhnout případným pádům a otřesy také nebyly zrovna příjemné, takže jsem většinu těžších sjezdů zkrátka běhal. Sice to znamenalo ztrátu míst, ale propad ve výsledcích mohl být i větší. Celkové 40. místo beru jako úspěch.

04.07.11 - do fotogalerie přidáno ohlédnutí za závody: KPŽ Lipno, DA-BA Jesenice, KPŽ Holešov.

02.07.11 - včera jsem startoval na dalším ze závodů KPŽ v Holešově. Trať mi sedí, většina konkurentů se přesunula na "dlouhou", vypadalo to tedy na dobrý výsledek. Vypadalo to tak i první půlhodinu po startu, kdy se mi jelo fakt dobře a kdy jsem si postupně dojížděl soupeře, kterým se start vydařil lépe. Pak to však začalo: 30. minuta: přetržený řetěz a oprava na trati, 50 minuta: další zastávka, kterou si vynutila podsedlová brašna "poslední záchrany" a následující půlhodina vyplněná točením koncovkou bovdenu a snahou domluvit řazení, které vůbec nefungovalo. Ale i tak je to závod, ze kterého mám fajn dojem byť z pohledu čísel ve výsledkové listině trochu smolný. Celkově 47. místo a 14. v kategorii.

30.06.11 - další tréninkový měsíc u konce a další srovnávací tabulka tohoto a minulého kalendářního roku je zde.

Období (od - do) leden červen ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 398:08 425:31 +27:23
Cyklo - tréninkový čas 277:24 365:18 +87:56
Najeté kilometry 7530 10073 +2543

28.06.11 - tak mám za sebou další víkend spojený se závody v obou dnech. Výsledkově za očekáváním, pocitově OK. Tak nějak by se dal stručně shrnout. Sobota patřila seriálu KPŽ a závod jsem odjel na testovacím kole Specialized. Kolo mi docela sedlo, potvrdil jsem si, že příznivec 29" ze mne nejspíše nebude a do cíle dojel na 47. místě v celkovém pořadí a 12. v kategorii. Závod mi sedl i profilem a jelo se mi docela dobře. V neděli jsem pro změnu provětral silničku na dalším závodě ze série DA-BA v Jesenici. Všech 6 kol jsme obkroužili ve skupině ze které se nešlo utrhnout. Jednou jsem to zkusil v jediném dlouhém stoupání na trati a potvrdilo se mi hned trojí - sobotní závod je v nohou znát více než jindy; na sólo jízdu to nebude; pokud dojde na závěrečný spurt, tak to nebude výhoda, ale naopak. Potvrdilo se vše a byť jsem před závodem čekal lepší výsledek, tak s odstupem několika dní musím říci, že je třeba ještě potrénovat, pokud chci končit na stupních.

19.06.11 - závěrečný závod na Kuklíku mi příliš nesedl. První tři kola trápení. Další už byly lepší, nohy se roztočily, ale na sjíždění ztracených míst to bylo pozdě. Únava z posledních týdnů, kdy jsem o víkendu závodil po oba dva dny se zřejmě nasčítala. Už sobotní trénink ukazoval, že to není právě OK a neděle to jenom potvrdila. Mám před sebou volnější týden, tak to snad pomůže. Do fotogalerie byly přidány snímky z posledních akcí.

18.06.11 - KPŽ na Orlíku, DA- BA v Jesenici a časovka v Kutné Hoře. To je výčet závodů absolvovaný od poslední aktualizace stránek. Orlík jsem absolvoval na svém Authoru a bylo to znát. Navíc mi první ze dvou okruhů vyloženě nesedl a spíše než o závodění to bylo o trápení, kdy mne předjížděli i soupeři, s kterými běžně nejezdím. V druhém okruhu se to naštěstí zlomilo a já se začal prokousávat vpřed. Na lepší než 50. místo v celkovém pořadí to však nebylo. Druhý den jsem prohnal silničku na okruhu v Jesenici. O poznání lepší pocit ze závodu a také lepší výsledek. Do posledních chvil nebylo jasné, jak vše dopadne, ale nakonec jsem si na posledních metrech vyjel 1. místo. Čtvrteční časovka pak byla první mou letošní jízdou proti stopkám. Očekávání byla možná větší, než konečný výsledek, ale tady mohu s klidným svědomím říci, že jsem jel na doraz a ostatní byli zkrátka lepší.

09.06.11 - s mírným zpožděním přidáno ohlédnutí za závody uplynulého víkendu, aktualizovány výsledky a přidáno několik fotografií.

Sobota patřila závodům KPŽ. Tentokráte probíhaly v Úpici a pravdou je, že jsem do Úpice vyrazil jenom proto, že byl závod v letošním roce zařazen do seriálu KPŽ. Startovní číslo mne tentokráte posunulo o jeden koridor vzad, což mne docela zamrzelo. Na druhou stranu mne to donutilo šlápnout do pedálů hned od začátku, protože každé místo se počítá. Technická trať (ve srovnání s ostatními závody), ale výsledek vcelku solidní. 46. místo v celkovém pořadí a 13. v kategorii beru za úspěch. Neděle patřila závodům na Vidláku. Pojal jsem stejně jako před několika týdny. Na závod kolmo a cestou zjistit, jestli ho absolvuji v roli diváka či závodníka. Nohy docela točily, takže jsem se zařadil mezi závodící. Defekt v prvním kole mne trochu rozhodil. Duši jsem měnil v poklidu v domění, že jsem dozávodil a pouze dojíždím do cíle. Cestou jsem však několik soupeřů dojel a vyrazil jsem tedy i do druhého kola ve kterém se mi podařilo prodrápat se až na 3. místo. Takže sumasumárum: solidní víkend.

02.06.11 - je tu nový měsíc a společně s jeho startem i srovnání tréninku v minulém roce a v roce 2011 za období leden - květen.

Období (od - do) leden květen ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 332:04 363:46 +31:42
Cyklo - tréninkový čas 211:57 303:33 +91:36
Najeté kilometry 5757,5 8347 +2589,5

30.05.11 - po několika posledních závodech, které nebyly výsledkově právě příznivé, je tady konečně jedno skvělé umístění. Konečně jsem se mohl postavit na stupínek č. 1. V neděli jsem proháněl silničku na okruhu Homole (seriál závodů DA-BA). Větší počet kratších okruhů, výrazně kopcovitá trať a časově náročnější záležitost. Sešlo se a klaplo snad vše co klapnout mohlo a výsledkem bylo první místo v cíli. Zafungovala dokonce i taktika i když příliš originální nebyla. Ve sjezdech se udržet v čelní skupině (žádný sjezdař nejsem a po posledním větším pádu mám docela strach pouštět se do zatáček ve velké rychlosti), dostat se společně s ostatními pod kopec a tam se zmáčknout. Zafungovalo to a soupeři postupně odpadávali ... fajn pocit.

26.05.11 - do fotogalerie byly přidány snímky z Olomouce.

25.05.11 - čtvrtek, sobota, neděle. Tři dny spojené s třemi starty. Na čtvrteční závod na Kuklíku jsem se docela těšil. Trasu jsem měl najetou, kolo opravené, počasí vyšlo ... jen mne trochu rozhodila změna směru závodu. Díky tomu jsem startoval ze zadních řad a na lepší než 4. místo to zkrátka nebylo. V sobotu jsem vyrazil na závod KPŽ v Olomouci. Zároveň jsem si na testování půjčil Specialized EPIC. Nádherná jízda, kolo opravdu letělo a obavy z celoodpruženého kola se ukázaly zbytečné. S výsledkem jsem spokojený, byť se tentokrát sešla na startu menší konkurence. Neděle patřila silničce a závodu kolem Českého Šternberka. V kopcích to bylo fajn. Přejel jsem je v pohodě s náskokem. Bohužel se nikdo nepřidal a na rozdíl od minulého závodu se dojíždělo v početné skupině. Rozhodovalo se v samotném závěru a bylo z toho 6. místo.

18.05.11 - byly přidány fotografie z několika posledních akcí (Kouřimská 50, trénink na Kuklíku, KPŽ Mladá Boleslav). Více ve fotogalerii.

10.05.11 - závod v Mladé Boleslavi byl mým prvním startem v seriálu KPŽ. Byl jsem zvědav, jak dopadnu v porovnání se známými soupeři. Z tohoto pohledu je výsledek dobrý/špatný zároveň. Zajel jsem to co obvykle, ale ve výsledkové listině to byl propad. Zřejmě zase přibylo závodníků, kteří se z jiných závodů a soutěží stahují na seriál KPŽ. Dva pády na trati mne připravily o několik míst, ale zásadní vliv na umístění neměly. Žádný z nich nebyl mou chybou, vžda to lehlo ve větší rychlosti těsně před mým kolem, takže vyhnutí nebylo možné. Jsem zvědam na závod v Olomouc, který mne čeká za týden. Tento víkend to bylo 66. místo v celkovém pořadí a 20. v kategorii.

10.05.11 - tak mám za sebou výsledkově smolný víkend. Sobotní Kouřimskou 50 jsem sice zvládl v čelní skupině, ale co jsem nezvládl, to byl závěrečný finiš. Ve výsledku z toho bylo celkové 14. místo a výprask od soupeřů z první skupiny. V neděli ráno jsem se rozhodl otestovat zařazení dvou závodů po sobě a vyrazil na Vidlák. Po první půlhodině jsem se začal vcelku solidně rozjíždět a vypadalo to na reálnou možnost vybojovat si konečně první místo (také díky neúčasti některých soupeřů :-) Plány zhatila namotaná přehazovačka. 15 minut věnovaných opravě bylo dobrých akorát k tomu, že jsem mohl na jeden převod dojet do cíle, vzdát po prvním kole a pokračovat domů.

03.05.11 - do fotogalerie přidáno několik snímků z nedělního závodu.

03.05.11 - v neděli jsem opět provětral silničku a vyrazil na silniční závod ze série DA-BA. Původně to měl být UAC a závod kolem Slap, ale závod byl na poslední chvíli zrušen a DA-BA byla vhodnou alternativou. Stejně ovšem přemýšleli i ostatní, takže se na startu sešla docela početná konkurence. Z 9. místa jsem byl nejdříve trochu zklamaný, ale po přečtení jmen ve startovní listině je to i papírově odpovídající výsledek. Osm okruhů bylo fajn, alespoň to byl zajímavý závod i pro diváky.

03.05.11 - s koncem měsíce dubna je tu srovnání tréninku v tomto a minulém kalendářním roce.

Období (od - do) leden duben ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 263:14 292:31 +29:17
Cyklo - tréninkový čas 143:07 232:19 +89:12
Najeté kilometry 3809 6331 +2522

25.04.11 - včera jsem absolvoval první měření sil na silničce a zároveň to bylo první závodní provětrání nového stroje. Z obou pohledů "nic moc" den. V celkovém pořadí na mne zbyla bramborová medaile. Ale nutno dodat, že na lepší místo jsem zkrátka neměl. Beru to jako výzvu pro další závod. O něco hůře dopadlo kolo. Byť kolizí na silničce nebývá mnoho, tak jsem se do jedné přimotal a výsledkem byl naprosto stejný pád jako minulý týden. Bylo to naštěstí v menší rychlosti, takže následky na kole se snad podaří rychle odstranit. Znovu si přebrousit ta samá místa na těle, která nejsou ještě zahojená, ale docela bolelo. Takže snad už mám vybráno nejen na rok dopředu jak jsem psal minule, ale teď už na dva ...

20.04.11 - sedřený bok, loket. Kraťasy, dres a Moira na odpis. První letošní větší lehnutí mi trochu rozhodilo trénink, ale snad mám vybráno nejméně na celou sezónu

10.04.11 - aktualizovány výsledky, fotogalerie, články na úvodní straně.

V tuto chvíli za sebou mám dva ostré starty - první v letošní sezóně. Úvodním závodem (měřeným tréninkem) byl čtvrteční Kuklík. Trať doznala ve srovnání s minulým rokem drobné změny a stala se trochu více technická. Byť nejsem žádným velkým technikem, tak se mi nyní líbí mnohem více. Otázka je, jak by to tam vypadalo za deště. První dvě kola opravdové trápení - bolest celého těla a problémy s dýcháním. Pak jsem se nějakým způsobem rozjel a začal stahovat ztrátu z úvodních kol. Ve výsledku z toho bylo 2. místo s kterým jsem opravdu spokojen.

Stejný výsledek se zopakoval v neděli na Vidláku. I zde proběhly změny tratě a ve výsledku z toho byl regulérní dvouhodinový závod. Po čtvrtečním závodě nenásledoval žádný velký odpočinek, ale dva poměrně těžší tréninky, takže jsem byl zvědav, jak dopadnu. Záhul to byl větší než ve čtvrtek a kilometry v nohou byly opravdu znát. Jízda na doraz, ale z 2. místa jsem měl opravdu radost. Uvidíme příště ... První místa v obou závodech ukořistil zaslouženě Kuba Kavalír a usím říci, že mu to opravdu lítá.

31.03.11 - s koncem měsíce března je tu srovnání tréninku v tomto a minulém kalendářním roce.

Období (od - do) leden březen ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 188:13 219:24 +31:11
Cyklo - tréninkový čas 64:23 159:12 +94:49
Najeté kilometry 1503 4293 +2790

16.03.11 - další srovnávací tabulka. Tentokrát za období leden - únor v tomto a minulém kalendářním roce.

Období (od - do) leden únor ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 118:11 124:49 +6:38
Cyklo - tréninkový čas 11:58 65:37 +53:39
Najeté kilometry 437 1759 +1322

12.03.11: Do fotogalerie bylo přidáno ohlédnutí za tréninkem na Mallorce.

08.03.11: Návrat z Mallorcy do reálu a možnost podtrhnout a sečíst tréninkové dávky. 12 dnů na Mallorce - 1660 najetých km - 60 tréninkových hodin - 6 hodin regeneračních aktivit.

07.03.11 - Mallorca (den 12.): Závěrečný den na Mallorce byl ve volnějším tempu, přesto to nakonec dalo 151 km. Šlo o "rozlučkovou jízdu" kolem pobřeží za opravdu příjemného počasí. S Arenal - Llucmajor - Porrerres - Felanitx - Porto Petro - Santanyí - Sant Jordi - Sa Rapita - Cala Pí - Cap Blanc - zahrádky - S Arenal.

06.03.11 - Mallorca (den 11.): Předposlední den byl ve znamení 202 km dlouhého tréninku spojeného s "výletem" na Cap de Formentor. Profilově nenáročná cesta, ale po předchozích trénincích v kopcích byla znát každá terénní vlnka. Alespoň u mne. O co fádnější byla cesta o to hezčí byl cíl. Zpět do Palmy jsme to první hodinu docela švihali, pak tempo poněkud polevilo. Změna přišla v pravou chvíli a zpět do Palmy jsem se dostal příjemně unaven a ne zničen jak se mi to povedlo včera.

05.03.11 - Mallorca (den 10.): Druhý den v kopcích byl ujetými kilometry téměř shodný s předešlým. 154 km na Polaru, ale trochu větší skok v nastoupaných metrech. Některé z kopců bolely trochu více než v předešlém dni, jídlo mi došlo dřív než by mělo, takže docela náročný den. Nicméně kvalitní trénink v novém a dosud nepoznaném kousku ostrova.

04.03.11 - Mallorca (den 9.): Dnes jsem vyrazil na trénink do kopců s první skupinou (jezdíme tu ve dvou skupinách výkonnostně rozdělených). Dostal jsem se do ní sice omylem při rozdělování se u hotelu, kdy mne zmátlo několik tváří, ale byla to změna ku prospěchu. Po 2/3 tréninkového pobytu bylo dobré jet tempo, které mi není úplně vlastní a vyzkoušet si situaci, kdy tempo určují jiní. Intenzivnější trénink na jehož konci mi Polar ukázal 153 km.

03.03.11 - Mallorca (den 8.): Volný den před závěrečným čtyřdenním tréninkovým cyklem. Volný den představovalo 102 km odjetých ve "výletním tempu". Vyrazili jsme ve dvojici a postupně se rozrostli na šestnáctihlavý balík. Palma - Llucmajor - Porrerres - Campos - Sa Rapita - kličkování "zahrádkami" - Palma. Pomalu se začínám orientovat i v mapě ostrova a v místech, kterými projíždíme. Změna počasí k lepšímu snad vydrží i po další dny.

02.03.11 - Mallorca (den 7.): 152 kilometrů natočených v rovinatém terénu a z celkového času dvě poslední hodiny v dešti. Počasí nic moc, ale nohy docela točí. Zítra nás čeká den volna (v podstatě vynucený předpovědí počasí) a pak už snad budeme najíždět za pěkného počasí. Rád bych se podíval ještě do kopců. Vypadá to na víkend a doufejme, že tyto plány nic nenaruší.

01.03.11 - Mallorca (den 6.): Kopce, 168 najetých kilometrů a žádné dešťové kapky. To je stručný sumář dnešního dne. Snad tomu tak bude i zítra. Počasí (jak jinak) znovu hrozí deštěm, ale pořád je tu šance, že zvolíme trasu "mimo mraky". Únava nohou už je cítit, jsem zvědav, jak se bude ráno vstávat.

28.02.11 - Mallorca (den 5.): K žádné změně nedošlo ani u počítače, ani u počasí. Dopoledne vypadalo ještě nadějně, ale v poledne se objevily první mraky a zanedlouho i první kapky. Kilometrů jsme najeli ještě méně než o den dříve. Došlo také na zátěžové testy, které měly napovědět, jak se chovat v kopcích, které nás čekají. Je však otázkou co počasí a jak budou následující tréninky vypadat. Za dnešek 88 km.

27.02.11 - Mallorca (den 4.): Dnešek byl "černým dnem" a to v několika souvislostech. Došlo na změnu počasí která způsobila, že trénink byl krácen. I tak jsme si lijáku užili více než hodně. Oblečení nevysušil ani hotelový fén, který je na pokojích a tak nezbylo, než sušit na sobě při následujícím tréninku. Druhé nemilé překvapení mi způsobil notebook. Připojení k internetu je na mém stroji nefunkční a změnu k lepšímu nečekám. Většinu večera jsem trávil přenastavováním všeho možného i nemožného, ale žádný efekt se bohužel nedostavil. Na tachometru se dnes objevilo 104 km.

26.02.11 - Mallorca (den 3.): Roviny nahradil zvlněný terén a přibylo i několik tréninkových minut. 142 km a 4,75 hod v sedle, to je sumář dnešního dne. Chtěl jsem to zaokrouhlit na 150 km, ale v polovině tréninku mi vypověděl službu Polar. Předpověď počasí pro dnešek nevyšla a vše tak bylo OK, zítřek však moc optimistický není. Uvidíme. Jízda ve skupině nemá chybu a stejně tak doplnění energie a zastávka na kávu v nějakém místním městečku. U většiny zatím vítězí café cortado.

25.02.11 - Mallorca (den 2.): Dnešním dnem už vše zajelo do "tréninkových kolejí". Kromě ranní rozcvičky. Spánkový deficit daný cestováním a jeho dohánění způsobily, že jsme dali přednost kvalitnímu spánku, před nekvalitně provedenou rozcvičkou. Samotný trénink už byl delší (136 km, 4,5 hod) a intenzivnější. Počasí OK, ale dorazily první mraky a předpověď počasí moc dobře nevypadá. Takže tu je otazník, který zodpoví zítřejší trénink. Na ten jsem zvědav. Dnešní kilometry jsem najížděl na podhuštěném kole, což jsem zjistil až po návratu. Jsem zvědav, jak bude několik bar navíc znatelných na jízdě.

24.02.11 - Mallorca (den 1.):Po prvním dnu stráveném na tomto osrově musím říci, že je opravdu "cyklistům zaslíbený". V našem programu bylo úvodní rozjetí, ze kterého se nakonec vyklubalo 106 kilometrů ve slunečném počasí. Počasí nikdo garantovat nemůže, ale snad nebudou pokračovat smolné dny, kterých si letos vybírám opravdu hodně. V té souvislosti musím dodat, že bolesti v krku jsem se stále ještě nezbavil.

16.02.11 - z kraje ledna zápas s chřipkou, v půlce ledna střevní chřipka a nyní už týdenní boj s bolestí v krku a nachlazením. Takový start do nové sezóny už dlouho nepamatuji. Není to tak dlouho, co jsem si pochvaloval zdraví a najednou takové zádrhele. Snad už to dál bude jen lepší.

06.02.11 - upraven obsah stránky "Profil - Největší úspěchy". Mnoho položek u roku 2010 není, ale na druhou stranu "alespoň něco". Jsem zvědav, zda a o kolik položek se seznam rozroste po této sezóně.

01.02.11 - leden u konce a s tím tedy možnost srovnat trénink za měsíc leden v tomto a minulém roce.

28.01.11 - začátek roku 2011 je příležitost pro srovnání tréninku v uplynulém roce s lety předešlými. Srovnávací tabulka je tak doplněním k tréninkovému deníku za rok 2010, který byl publikován při minulé aktualizaci.

Tréninkový ukazatel 2009 2010 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 698:29 715:32 + 17:03
Cyklo - tréninkový čas 565:40 553:39 - 11:59
Najeté kilometry 15 013 15 086 + 73

21.01.11 - pod odkazem "trénink - tréninkový deník" naleznete záznam z mého tréninku v minulém kalendářním roce. Přehlednější forma tréninkového deníku je dostupná na webu www.cyklodata.cz pod odkazem "veřejný deník".

17.01.11 - upraveny informace na stránce "profil - vizitka", "profil - technika".

09.01.11 - kategorie "výsledky - 2011" je v tuto chvíli závodním kalendářem na tento rok.

09.01.11 - staré články přesunuty do archivu.