Archiv 2012

25.12.12 - První Vánoce, kdy jsem pod stromečkem nenašel žádný ryze cyklistický dárek - i tak opravdu vydařené. Přes domácí a "společenské" povinnosti se mi daří 100% plnit tréninkový plán. Jediným problém tak je ručička na osobní váze, která se už povážlivě vychyluje. Snad to několik následných dnů trochu srazí -spíše jarní počasí vedlo k tomu, že na kole trávím více času a třeba to ještě nějaký ten den potrvá.

18.12.12 - Trénink pokračuje podle plánu, i když se stále ještě ani zdaleka nejedná o najíždění kilometrů. Více energie teď věnuji vysedávání na internetu a snaze vylepšit web Cyklodata.cz. Pokud na něm ještě nejste zaregistrováni tak neváhejte a začněte sbírat ceny, které jsou tam každý měsíc rozdávány.

07.12.12 - Teploty pod bodem mrazu mne většinou zaženou do sklepa na válce. Kolo přes týden odpočívá a sedám na něj pouze na kretší čas o víkendech. Ten nadcházející tedy zřejmě strávím ve sklepě roztáčením umělých válečků :-)

03.12.12 - Je tu další srovnávací tabulka s některými tréninkovými údaji, která srovnává období leden - listopad v tomto a v minulém kalendářním roce.

Období (od - do) leden listopad ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 767:11 730:52 -36:19
Cyklo - tréninkový čas 706:38 610:40 -95:58
Najeté kilometry 19798 16833 -2965

15.11.12 - a zde dokončení seznamu:

ANO vyjet si místo v týmu ČS pro příští sezónu. Dokud sezóna nezačne není nikdy nic 100%, ale snad se nic nečekaného nestane.

NE odjet si 24 hod trénink či závod. Byť se to nezdá, tak se mi za celou sezónu nepodařilo v kalendáři najít místo na tuhle aktivitu.

ANO stabilní starty z první startovní vlny v seriálu KPŽ díky vyjetým bodům.

NE zapracovat na technice. Technické úseky jsou stále pro mne stále "strašákem". Pokud se jede na výsledek, tak v nich často ztrácím rozhodující vteřiny a minuty.

ANO zlepšit výkonnost. I když jsem to vzhledem k přibývajícím rokům nečekal, posunul jsem se letos nejen výsledkově, ale i výkonnostně. Jsem zvědav na zátěžové testy v roce příštím.

14.11.12 - první běh, první posilovna, kolo pouze občas... příprava na další sezónu odstartovala. A zde přehled splněných a nesplněných cílů z letošního roku. Ty nesplněné se snad podaří zrealizovat v příštím roce.

NE odjet celý seriál KPŽ - pád ve Vrchlabí mne na dva týdny vyřadil z tréninku a závodů

ANO dostat se na stupně vítězů mimo seriál KPŽ - asi nejvýše ceněnou "bednu" mám letos z Rožnova pod Radhoštěm a z Osečné

NE dostat se na stupně vítězů v seriálu KPŽ - nejblíže tomu byla bramborová medaile z Jeseníku

ANO vyhrát celkové hodnocení tréninkových závodů Autocombi - místní a malé závody, ale pokud se člověk "kousne", tak i takové závody bolí

NE odjet více silničních závodů - škoda seriálu DA-BA, který (podobně jako ostatní pořadatelé) v letošním roce značně zredukoval počet závodů

12.11.12 - na světě je předběžná termínová listina závodů seriálu KPŽ pro sezónu 2013. Žádná velká překvapení nenastala. Místa zůstávají, posloupnost závodů také. Jedna výjimka zde však je. Po letech vypadl z termínové listiny závod v Jeseníku a byl nahrazen závodem v Plzni. O několik řádků níže jsem psal, že Jeseník je mou oblíbenou tratí. Škoda...

06.11.12 - a zde ohlédnutí za jednotlivými závody z druhé poloviny sezóny patřící taktéž do seriálu KPŽ:

8) Karlštejn - start na dostihovém oválu má své kouzlo; v první písečné zatáčce většinou nemám dost ostré lokty a ztratím, na rovince po výjezdu z dostihového areálu se však dá ztracená místa získat, takže vcelku solidní kombinace a solidní výsledek.

9) Zadov - jedna z mých oblíbených tratí; start v kopci není zrovna ideální na rozjetí, ale vše se spravedlivě nadělí a porovná ještě před nájezdem do terénu; letos zmizela dlouhá trať a tradiční krátká se o něco málo prodloužila, takže se zvětšila konkurence. Jedno z mých lepších umístění i když na "bednu" to bude chtít ještě přidat.

10) Ještěd - na závod jezdím poslední tři roky rovnou z jedenáctidenního najíždění kilometrů v teplých krajích; 1200 kilometrů najetých těsně před závodem se do výsledku nijak negativně nepromítlo; čekal jsem únavu, ale ta se nakonec neprojevila a už tento závod nastartoval sérii lepších výsledků v druhé části sezóny.

11) Karlovy Vary - jezdivá a pestrá trať; zázemí závodu se každoročně přesouvá trať se každoročně mění; tentokráte vypadly závěrečné schody, které mám v paměti docela vryté; v loňském roce jsem si na ně netroufl, letos jsem to chtěl napravit, ale nebyla příležitost (naštěsí:-)

12) Chrudim - většinou se rozhoduje hned po startu na dlouhé silnici a větru; tentokráte mi první skupina neodjela, takže spokojenost.

13) Jeseník - bramborová medaile zamrzí; nejpíše se rozhodlo hned na startu, kde mne zaváhání řidiče zaváděcí čtyřkolky odsunulo někam na dvoustou pozici a celý závod tak byl vlastně sjížděním ztracených míst; profil a terén mi sedí, těším se na příští rok.

14) Valtice - sprint mezi vinicemi tentokráte okořenily změny na trati v druhé části závodu; poslední kilometry bolely a profil vůbec nepřipomínal rovnou čáru.

15) Odry - nejpíše můj nejvydařenější závod sezóny; umístění tomu na první pohled nemusí napovídat, ale konkurence na startu byla opravdu velká a své úhlavní soupeře jsem tentokrát nechal za zády.

05.11.12 - Seriál Kolo pro život byl podstatnou náplní uplynulé sezóny a zde tedy rychlé ohlédnutí za jednotlivými závody z první poloviny sezóny:

1) Brdy - první závod seriálu přinese vždy největší koeficient trati a tedy největší počet bodů; trať příliš v oblibě nemám, ještě méně tradiční tlačenici v první levotočivé zatáčce; trať spíše na celoodpružené kolo; možná proto jsem závod dojížděl s defektem.

2) Mladá Boleslav - rychlý závod; letošní změna trati ho udělala i profilem zajímavější.

3) Úpice - škoda menšího pádu na posledním kilometru; díky němu mi poodjela skupinka, která bojovala o stupně vítězů. Ještě větší škoda toho, že jsem nevyrazil na dlouhou trať. V příštím roce si ji určitě vyzkouším. V kombinaci s celoodpruženým kolem by to mohla být šance na stupně vítězů.

4) Orlík - trať, na které se nedá moc odpočívat. Neustálé změny profilu uberou hodně sil. Žádná dlouhá a táhlá stoupání, ale neustálé nahoru, dolu. Závod mne vždy stojí dost sil.

5) Vrchlabí - tento závod se mi zatím nepodařilo nikdy dojet. V loňském roce jsem končil hned po startu. Letos kousek před cílem. Pád si budu dlouho pamatovat. Končil jsem sice v nemocnici, ale i tak jsem rád, jak to nakonec dopadlo. Ta chvilka letu v posledním kopci byla dost dlouhá na to, aby si člověk uvědomil možné konce.

6) Kouty - jediný závod, který jsem musel oželet. Natlučené a sešité tělo mne donutilo k tréninkové a závodní pauze.

7) Holešov - příjemné prostředí, fajn fanoušci a pěkná trať. Do Holešova se vždy těším a nic na tom nemění ani počasí, které v posledních ročnících nebylo zrovna ideální. Na dlouhou trať jsem si zatím netroufl a dá se předpokládat, že i v příštím roce to bude opět "krátká".

03.11.12 - Je tu další srovnávací tabulka s některými tréninkovými údaji, která srovnává období leden - říjen v tomto a v minulém kalendářním roce.

Období (od - do) leden říjen ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 712:40 696:54 -15:46
Cyklo - tréninkový čas 652:07 596:56 -55:11
Najeté kilometry 18199 16497 -1702

31.10.12 - Včera jsem odstartoval přípravu na další závodní sezónu. Mám před sebou téměř dva týdny nicnedělání a tuto část tréninkového plánu hodlám 100% dodržet. Myslím, že se to povede.

29.10.12 - A je tu definitivní tečka za letošní cyklistickou sezónou. V pátek proběhl slavnostní finálový večer seriálu KPŽ spojený s vyhlášením výsledků ve všech kategoriích. To se mne zatím nikdy aktivně netýkalo, ale přesto jsem se finálového večera vždy účastnil. Vidět se se známými a kamarády je vždy příjemné, ale tentokráte mne odvolaly rodinné povinnosti. Tímto se tedy omlouvám těm, kterým jsem účast potvrdil a nakonec z toho nebylo nic.

22.10.12- Letos naposledy byl aktualizován odkaz "Výsledky - 2012". Počet řádků v tabulce je tento rok asi největší a 38 závodů je poměrně dost. Na začátku sezóny bych si myslel, že takový počet závodních dnů už je kontraproduktivní, ale teď na konci sezóny musím konstatovat, že to byl zatím můj nejlepší výsledkový rok. Výkonnost šla zatím stále jen jahoru a doufám, že to vydrží ještě nějaký ten rok. Čekal jsem, že začne pomalu, ale jistě, úřadovat věk a jsem rád, že tomu tak nebylo. Jestli se do tréninkového plánu pozitivně promítl právě větší počet závodů, nebo to bylo v něčem jiném, nad tím budu "špekulovat" v následujících týdnech. A pak už jen sestavit tréninkový plán na příští rok, který by zajistil minimálně stejné výsledky jako v této sezóně.

16.10.12 - Do fotogalerie bylo vloženo několik snímků ze sobotního Nova Author Cupu.

15.10.12- Sobota pro mne byla solidním zakončením solidní sezóny. Mou tradiční tečkou za závody je Nova Author Cup v Jizerských horách. Předpověď počasí nebyla zrovna růžová, ale utěšoval jsem se tím, že horší než v roce 2011 to stejně nebude. Předpověď naštěstí nevyšla a samotný závod se jel za sluníčka. Startoval jsem z první lajny. Bylo příjemné vidět zase známé soupeře z Kola pro život. Celý závod jsem měl v plánu jet na pohodu a možná i z toho důvodu jsem si v prvním kopci nechal odskočit první skupinku. V prvním kopci jsem se zařadil k dalším šesti jezdcům a vzorně jsme střídali až do posledních kilometrů. Tam přišlo druhé zaváhání - naše skupina nejela o bednu a možná jsem se mohl v posledním kopci kousnout ještě víc. V cíli z toho bylo celkové 19. místo, což je vzhledem k počtu startujících výsledek, s kterým jsem spokojen.

09.10.12 - Aktualizován odkaz "Tvorba plánů - Svěřenci - Josef Jelínek". Do závěrečných poznámek byly přidány fotografie z cyklokrosového závodu v Jabkenicích.

07.10.12 - Aktualizován odkaz "Tvorba plánů - Základní informace".

05.10.12 - Aktualizován odkaz "Tvorba plánů - Svěřenci - Josef Jelínek".

04.10.12 - Aktualizována sekce "Výsledky - 2012" a sekce "Profil - největší úspěchy".

03.10.12 - Při "brouzdání" na webu Kolo pro život jsem navštívil i archivy svých výsledků v tomto seriálu a byl jsem docela překvapen tím, jak čas rychle letí. V tomto seriálu mám za sebou 2 sezóny, kdy jsme si sem tam objeli závod pro zábavu a 6 sezón, kdy už jsem sledoval výsledkové listiny. Celkem to tedy dělá 8 let a 71 závodů, které jsem u tohoto seriálu strávil.

02.10.12 - Statistika tréninku za měsíce leden až září v tomto a minulém roce je publikována v níže uvedené tabulce.

Období (od - do) leden září ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 648:08 640:53 -8:45
Cyklo - tréninkový čas 588:35 544:23 -44:12
Najeté kilometry 16055 14900 -1155

01.10.12 - sobotní závod ve Stráži pod Ralskem byl dalším upozorněním na blížící se konec letošní závodní sezóny. V Loňském roce jsem zde zajel celkem solidně (12. v celkovém pořadí a 3. v kategorii) a umístění jsem chtěl letos zopakovat. Na startu mne čekalo docela příjemné překvapení - známé tváře ze seriálu KPŽ, který byl zakončen už před týdnem. Startoval jsem z první lajny a hned po startu se dostal do kolize, díky které jsem jel celý závod se zkřivenými řidítky. Podařilo se mi doskočit do první skupiny a začal se opakovat scénář z minulého roku. Celý závod jsme odtahali cca ve čtyřech lidech s tím, že ostatní "závodníci" odmítali střídat. Možná bych to byl schopen pochopit na mistrovství republiky, ale tady moc ne. Poslední kilometry mi docela sedly a nenechal jsem se zavřít do zadní části skupiny. Zápletka přišla těsně před cílem, kde zaváděcí motorka zvolila jinou cestu. Tam jsem zbytečně ztratil a pak se ještě nechal předjet v poslední zatáčce. V celkovém pořadí to stačilo na 4. místo a v kategorii na 2. Solidní závěr sezóny.

30.09.12 - do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze včerejšího závodu ve Stráži pod Ralskem.

24.09.12 - aktualizován odkaz "Tvorba plánů - Svěřenci - Josef Jelínek".

23.09.12 - do fotogalerie byly přidány snímky ze sobotního KPŽ v Odrách.

22.09.12 - sezóna jde pomalu ale jistě do finále. Dnes jsem zakončil seriál KPŽ v Odrách. Pro mne to byla důstojná tečka za sezónou, když jsem za sebou nechal většinu svých "úhlavních" soupeřů. Ráno to přitom moc dobře nevypadalo. Déšť v kombinaci s plášti na suché a rychlé povrchy a poznámka pořadatelů o drobné změně na trati, která přinesla více technických úseků, mne trochu zneklidnily. Nakonec se však samotný závod jel za pěkného počasí, technické úseky jsem zajel obstojně a ve stoupáních sjížděl soupeře. Pověstnou Mlýnici a špalír diváků jsem si opravdu užil. Celý závod jsem jel doraz a 5 km před cílem jsem si nechal odskočit skupinku jezdců, která nakonec jela o stupně vítězů. Chybělo málo, jako už letos několikrát. Do cíle jsem dojel na celkovém 26. místě a 5. v kategorii. Vzhledem k počtu startujících, který se zastavil někde u tisíce a půl a vzhledem ke konkurenci je to výsledek, s kterým jsem spokojený.

17.09.12 - do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze sobotního závodu ve Valticích.

16.09.12 - Seriál KPŽ měl svou předposlední zastávku ve Valticích. Více než 2000 startujících a startovní číslo 54 dávaly tušit, že konkurence bude na tomto rovinatém závodu solidní. Závod je to nevyzpytatelný. První část závodu se jede po totální rovině a hodně záleží na tom, do jaké skupiny se člověk dostane. Tu mou někdo odpojil v lese, kde se dlouho nedalo předjíždět a tím bylo v podstatě rozhodnuto o výsledku. Zadarmo to ovšem nebylo a závěr závodu byl pestrý nejen terénem, ale našla se zde i stoupání, která tahala za nohy. 54 km jsem zvládl za 1:40 hod a ve výsledku z toho bylo 44. místo v celkovém pořadí a 9. místo v kategorii.

12.09.12 - do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze sobotního závodu v Jeseníku.

09.09.12 - Ze závodů KPŽ v Jeseníku jsem si včera přivezl celkové 18. místo a bramborovou medaili v kategorii. Jde o jeden z nejlepších výsledků, ale zároveň je to trochu i zklamání. O třetí místo bylo reálné bojovat, ale svým způsobem se rozhodlo už na startu. Jel jsem těsně za zaváděcí čtyřkolkou, která první kruhový objezd najela ze špatné strany. Z cca dvacáté pozice se během chvilky stala dvoustá a prodírat se zpět dopředu bylo docela těžké. V prvním kopci se cesta docela zúžila a najít si místo k předjíždění stálo hodně času. Trať se mi vcelku zamlouvala. Rychlá, jezdivá, delší stoupání a sjezdy náročné tak akorát na mne. "Bedna" byla hodně blízko a letos už moc šancí na vylepšení výsledku nebude.

05.09.12 - Aktualizována sekce "Výsledky - 2012".

04.09.12 - Statistika tréninku za měsíce leden až srpen v tomto a minulém roce je publikována v níže uvedené tabulce.

Období (od - do) leden srpen ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 584:51 569:07 -15:44
Cyklo - tréninkový čas 524:38 472:37 -52:01
Najeté kilometry 14489 12761 -1728

03.09.12- V sobotu jsem po delším čase provětral závodní silničku a vyrazil na 106 km dlouhý závod ve Vrdech. Konkurence na startu byla poměrně velká - pro mne docela překvapení. Asi 10 minut po startu jsem se dostal v podstatě nechtěně do úniku 3 členné skupiny a vydržel v něm hodinu. Pak nás dojela o něco početnější skupinka aspirantů na vítězství, ve které jsem už nebyl schopen střídat. Další hodinu jsem se držel, ale poslední větší kopec na trase nás nemilosrdně rozdělil. Do cíle jsem se dostal ve druhé skupince a závěrečné metry byly jediné, které mne trochu mrzely. Se závěrečným spurtem jsem nepočítal a nástup ostatních mne překvapil. Jinak to byl závod, s kterým jsem byl opravdu spokojený. V cíli mi patřilo 8. místo v celkovém pořadí a 6. místo v kategorii.

31.08.12- Dva poměrně těžké tréninky mne docela odrovnaly a ukazatel hmotnosti na váze se začíná posouvat na pravou stranu. V loňském roce to přišlo ve stejném období a byl to signál blížícího se konce sezóny. Utíká to rychle. Další řádek v přehledu výsledků by měl přibýt zítra. Snad mi silniční závody nezhatí počasí.

27.08.12 - Závod KPŽ v Chrudimi řadím k těm nejvydařenějším v letošním roce. Nikdy se zde nejednalo o příliš technickou trať a vždy to byl jeden z nejvíce asfaltových závodů. Letos sice trasa doznala zásadních změn, ale stále se jednalo o z mého pohledu jezdivý závod. Po startu jsem se držel v čelní skupině a letos to bylo snad poprvé, co jsem se nezasekl na sjezdu schodů. Technická místa jsem na své možnosti jel solidně. Jediné zaváhání přišlo přibližně v polovině závodu, kdy jsem si na rozbahněné cestě zvolil špatnou stopu. Příliš hlubokou, takže při snaze opustit jí se tělo hnulo, ale kolo ne. Během "sbírání se" jsem ztratil 4 místa, ale v druhé části závodu jsem je zase sjel. Celých 60 km se mi podařilo jet celkem vyrovnaně s tím, že poslední kilometry byly na doraz. Projevilo se to i na křečích, které se dostavily těsně před cílem. Ten jsem projel na celkovém 26. místě a 5. v kategorii. Na bednu to jsou sice pouhá dvě místa, ale ta představují hodně velký výkonnostní skok. Letos asi ještě nereálný, ale uvidíme...

26.08.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze včerejšího závodu KPŽ v Chrudimi.

25.08.12 - Zpětně ještě ohlédnutí za minulou nedělí, kdy jsem proháněl silničku na závodech v okolí Jesenice: Da-Ba uzavřela svou letní sezónu a touto uzavírkou byl vrchařský závod. Klasické silniční závody na okruzích mají své kouzlo, ale závody do vrchu se mi líbily více. Škoda, že všechny tři díly provázel menší počet startujících. Poslední díl se mi podařilo vyhrát a tím i hodnocení celého "miniseriálu". Z horských kol jsem zvyklý "jet si za své" a možná proto jsem závody do vrchu vítal. Byly spravedlivé co do výkonnosti a na rozdíl od běžných silničních závodů šla stranou jakákoli taktika. Jízda v háku a odpočinek v balíku, domluva se spolujezdci... to vše šlo stranou. Člověk buď v kopci stačil tempu, nebo měl smůlu. Jsem zvědav jak si závody vyhodnotí organizátoři a jesli budou v kalendáři i v příští sezóně.

24.08.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu Da-Ba - Jesenice.

23.08.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ v Karlových Varech.

22.08.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze silničního závodu Da-BA z Luhů.

21.08.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ v Liberci.

20.08.12 - V sobotu jsem vyrazil do Karlových Varů na další závod KPŽ. Počasí slibovalo suchou a rychlou trať a tak to v reálu i bylo. Byl to zatím můj nejrychlejší letošní závod a určitě se na tom podepsaly i drobné změny na trati. Zrušena byla dlouhá trasa a zbyla pouze klasická padesátka. Tachometr jsem nesledoval, ale těžko říci, jestli by se nezastavil dříve, než na čísle 50 km. Start závodu jsem měl klasický - cedil jsem se startovním polem zpět, abych se v prvním kopci dostal na místo, na kterém většinou jezdím. Slabší sjezdy (tentokrát výrazně) a sjíždění ztracených míst na rovných a kopcovitých úsecích. Tímto stylem jsem si nakonec dojel pro 42. místo v celkovém pořadí a 10. v kategorii.

14.08.12 - Malé ohlédnutí za 11 dny strávenými v Chorvatsku: 1247 najetých kilometrů; 46 tréninkových hodin; 15350 nastoupaných metrů. Terény, kvalita silnic, ubytování a strava... vše na výbornou. Doufám, že takový tréninkový miniblok budu moci zrealizovat i příští rok.

13.08.12 - Neděle patřila silničním závodům ze série Da-Ba. Jednalo se o dvouhodinovou záležitost na okruzích, kterou jsem jel letos poprvé. Od začátku do konce to pro mne bylo překvapení. Počet závodníků byl trojnásobný v porovnání s mým očekáváním. Na startu se objevila i pětice závodníků, která celý závod pojala těžce týmově, s čímž jsem také nepočítal. Ale zřejmě to bude dané obecným úbytkem silničních závodů. Závodit není kde a když už se nějaká akce objeví, tak se na ní opravdu závodí. Závod se mi vydařil a vcelku dobře jsem ho zvládl i takticky a i se štěstím. První tři okruhy jsem se pohyboval v čele balíku, na další tři jsem se uklidil do zadní části a naštěstí se nic zajímavého neděle. V závěru šestého kola odskočila silná čtyřka, kterou jsem s vypětím sjel, protože to vypadalo na rozhodující moment. Společně jsme dokroužili až k cílovému kopci, který rozhodl. S 3. místem jsem byl opravdu spokojený.

12.08.12 - Po dvou týdnech pokračoval včera seriál Kolo pro život závodem v Liberci. Do loňska se zde jezdily závody na dvou tratích, letos se všichni postavili na start tratě jedné v délce 56km. Převýšením přes 2000m se jednalo o jeden z nějtěžších závodů a počasí posledních dnů náročnost ještě trochu zvýšilo. Díky poměrně dlouhým kopcům se startovní pole natáhlo, rozestupy mezi závodníky byly větší než jindy a na mém výsledku se tak nepodepsaly tradičně slabší sjezdy v technických pasážích. Závod mi sedl, výkonnostně to také nebylo špatné a do cíle jsem dorazil na celkovém 28. místě a 6. v kategorii.

11.08.12 - Statistika tréninku za měsíce leden až červenec v tomto a minulém roce je publikována v níže uvedené tabulce. Letos mám na trénink znatelně méně času, ale na druhou stranu platí, že kvantita není to samé co kvalita.

Období (od - do) leden červenec ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 492:26 480:47 -11:39
Cyklo - tréninkový čas 423:13 384:17 -38:56
Najeté kilometry 12007 10343 -1664

10.08.12 - do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze Zadova.

09.08.12 - Téměř dva týdny bez připojení k internetu vykonaly své a nyní tedy stručné doplnění oné mezery: v sobotu 28.7. pokračoval seriál KPŽ na Šumavě. Zadov byl vždy mým oblíbeným závodem, ale letos jsem u něj měl malý otazník. Krátká a dlouhá trasa se spojily do jedné. Má trať (vždy jsem jezdil kratší) tedy nabyla na 61 km a přibyly nové úseky. Těch 10 km navíc bylo ku prospěchu - závěr závodu mi sedl a prokousával jsem se pořadím až mne to samotného překvapilo. Nevyšel naopak start, kdy se těsně před mým kolem vytvořil "špunt" a přehnala se kolem první stovka závodníků. Nesedl mi také první delší, blátivý sjezd. S celkovým 32. místem a 11. v kategorii jsem byl spokojen.

23.07.12 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Chuchli.

22.07.12 - 42. a 12. - to jsou výsledky včerejšího závodu KPŽ v Chuchli. Po delším čase to byl pocitově vydařený závod. Nikdy jsem tu nezajížděl extra výsledky, ale tentokrát to bylo docela dobré. Trať byla suchá a rychlá (déšť přišel až po projetí cílem) a dokonce ani ve sjezdech jsem příliš neztrácel. Lepšímu umístění možná zabránilo podcenění startu, ale ztracená místa jsem si sjel v prvním kopci, takže těžko říci.

21.07.12 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu Salzkammergut.

20.07.12 - Týden mimo připojení k internetu mi zabránil v průběžné aktualizaci webu. Proto tedy stručně k minulému víkendu, kdy se jel kousek za rakouskými hranicemi Salzkammergut. Závod mám rád především díky profilu. Dva větší kopce, rovinka a cíl. Celé to trvá něco málo přes dvě a půl hodiny. Tento čas mi stačil na 43. místo v celkovém pořadí a 19. místo v kategorii. Trochu to pro mne bylo zklamáním, na kterém se nejvíce podepsaly sjezdy - jediné místo, kde mne závodníci předjížděli; místo na startu - přeci jen jsem startoval ze zadních řad prvního pole; počasí - druhá část závodu propršela a pláště do sucha trochu více klouzaly.

11.07.12 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodů v Jesenici.

10.07.12 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodů v Holešově.

09.07.12 - Po delší pauze v závodech na silnici jsem v neděli provětral i silničku. V Jesenici jsem si odjel další díl DA-BA seriálu a jednalo se o závody do vrchu. Účastníků se sešlo o něco méně než při prvním závodě, přesto jsem se docela zapotil. Možná tomu pomohlo i počasí a skutečnost, že došlo na slibovanou výheň. Osobně mi to moc nevadí a doufám, že na poslední díl seriálu za 6 týdnů dorazí více závodníků. Organizace závodu a i trať jsou fajn. V Jesenici jsem si dojel pro 1. místo.

08.07.12 - Po nucené pauze jsem v sobotu vyrazil na KPŽ do Holešova. Byl jsem zvědav co provede tělo a ruka po pádu ve Vrchlabí a test dopadl na výbornou. Ruka sice vypadá hůř, než jsem po dvou týdnech čekal, ale v ničem mne neomezuje. Na výkonu byl týdenní výpadek trochu znát, ale za týden či dva bude rozdíl smazán. S celkovým 20. místem a 7. v kategorii jsem spokojen. Je pravda, že na startu byla menší konkurence, ale vyváženo to bylo pojetím jízdy - sjezdy hodně, hodně na pohodu. Snad mám pro letošní rok vybráno a zbytek sezóny bude bez pádů a defektů.

05.07.12 - Statistika tréninku za pololetí tohoto a minulého roku je publikována v níže uvedené tabulce.

Období (od - do) leden červen ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 425:31 399:52 -25:39
Cyklo - tréninkový čas 365:18 303:22 -61:56
Najeté kilometry 10073 8171 -1902

01.07.12- Ještě ve středu jsem si myslel, že bych mohl sobotní závod KPŽ v Koutech objet alespoň tréninkově; ve čtvrtek už mi bylo jasné, že to jen tak nepůjde, ale čekal jsem na zázrak a na to, že se v pátek vzbudím zcela zdravý; v pátek jsem byl rád, že jsem vůbec vylezl na silničku a protočil lehce nohy. No a sobotní závod jsem trávil u monitoru počítače. Uvidíme za týden...

Jízda na silničce je kupodivu celkem solidní a už by se dala nazvat tréninkem. Problémem jsou díry, kterých je na našich silnicích opravdu dost. Každý otřes mi připomene, kde všude po těle mám vzpomínky na minulou sobotu ve Vrchlabí.

29.06.12- Sobotní pád udělal více škody, než jsem původně čekal. Jak na materiálu, tak na těle. Na kolo jsem se zatím ještě neposadil. Dva dny úplného volna, tři dny chození a jak to bude vypydat dál, to je otázka. Snad dojde co nejdříve alespoň na lehkou silničku.

24.06.12- Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z Vrchlabí.

24.06.12- Včerejší závod ve Vrchlabí vycházel až do 45 km na výbornou a vypadalo to na další posun ve výsledkové listině na místa, kam jsem se zatím nikdy nepodíval. Poslední sjezd tomu dal stopku - sešitá ruka a bok, potlučené co jenom jde a poslední rentgen mne čeká zítra. Těžko odhadovat, kdy a jak bude pokračovat trénink. Rozhodne zítřek. Pozitivní je tentokrát pouze zkušennost z nemocnice ve Vrchlabí - s takovým super přístupem personálu jsem se ještě nikde nesetkal a už teď se děsím zítřejší cesty do té kolínské odkud mám pouze opačné zážitky.

21.06.12- Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodů v Rožnově.

18.06.12- V neděli končil seriál tréninkových závodů Autocombi. Po návratu z Rožnova pozdě večer se mi na start moc nechtělo. Nebyl čas na odpočinek, nebyl čas na vyčištění kola, nebyl čas na nic. Na druhou stranu - letos se mi podařilo objet komplet veškeré závody a tak jsem nechtěl ten závěrečný vynechat. Místo tradičních šesti okruhů se jednalo o osm kol, které docela bolely. Do toho trochu zlobila technika, protože po sobotě nebyl čas odstranit návaly bahna zaschlé snad na všech součástkách. Ve výsledku z toho bylo udřené a ubráněné třetí místo. V celkovém hodnocení celého seriálu potom místo první.

17.06.12 - Včera (sobota) se mi podařilo zajet asi nejcennější výsledek. Seriál Kolo pro život měl přestávku, takže jsem vyrazil na závod z jiného seriálu - Petyša tour v Rožnově pod Radhoštěm. V propozicích se mi zamlouval profil tratě, takže jsem na závod vyrazil, i když to je téměř na druhém konci republiky. Na závod jsem jel s denním předstihem a sbaleným stanem a sobotní pohodové dopoledne se na výsledku možná také pozitivně podepsalo. Samotný závod plnil má očekávání až do chvíle, než došlo na sjezdy. Technických úseků jsem moc nečekal a kopce na trati to zprvu dokládaly. Táhlá stoupání byla většinou po asfaltu. Sjezdy to však "dohnaly". Na takový terén opravdu nejsem zvyklý a letos jsem na něco podobného ještě nenarazil. Rozestupy však byly mezi závodníky velké a sjezdy se tedy daly jet na jistotu. Během závodu jsem se pohyboval na sedmém místě. Značení na některých místech trochu pokulhávalo, takže jsem si boj o slibný výsledek v závěru zkomplikoval krátkým blouděním. V konečném zúčtování z toho bylo 8. místo v celkovém pořadí a 3. v kategorii. Díky jménům ve výsledkové listině zatím můj "nej" výsledek.

14.06.12 - Série tréninkových závodů Autocombi se pomalu blíží ke konci. Dnes jsem si odjel poslední z časovek a v porovnání s ostatními vyšla nejlépe. Čas těžko hodnotit - poměrně foukalo; umístění také není příliš vypovídací - několik zdatných soupeřů chybělo, ale pocitově to bylo dobré. Když k tomu přidám skutečnost, že díky zpoždění vlaku jsem se z domova stačil sotva přesunout na start (žádné pořádné rozjetí), tak musím být spokojen. Závod jsem zahajoval, protože jsem pro změnu pospíchal na další pracovní akci, takže stručné hodnocení by nejspíše znělo: hektické, ale solidní.

10.06.12 - Do fotogalerie byly přidány snímky z posledních tří závodů - DA-BA; KPŽ Úpice; KPŽ Orlík.

10.06.12 - Seriál KPŽ pokračoval včera závodem na Orlíku. Díky koeficientům, které určují bodový zisk z jednotlivých závodů, jsem se hroko těžko dostal do první vlny. I když byl závod v Úpici jedním z mých nejlepších a výsledek nebyl zadarmo, bodově mi spíše ublížil a v žabříčku pro nasazení do první vlny závodníků jsem se pěkně procedil do zadních řad. Na Orlíku jsem tedy v prvé řadě chtěl posbírat co nejvíce bodů, abych mohl i v dalších závodech do prvního balíku. Snad se to podařilo. 45. místo v celkovém pořadí a 10. v kategorii sice nejsou číselně příliš zajímavé. Ale díky kompletní špičce elitních závodníků na startu se dá čekat, že násobení koeficientem tentokráte body spíše přidá. Samotný závod byl docela rychlý, trať suchá a jezdivá a míst na odpočinek příliš nebylo. První kolo jsem měl rozjeté na výbornou, ale v jeho závěru mne chvíli zlobilo řazení. Stačilo to k tomu, aby mne dojela cca 15ti členná skupina. Tou jsem se procedil na konec a nic už jsem nezmohl. Poslední dva kilometry byly v křečích (po dlouhé době), takže za výsledek jsem docela rád.

03.05.12 - Květen je pryč a níže tedy srovnání tréninků za období leden - květen v minulém a tomto kalendářním roce.

Období (od - do) leden květen ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 363:46 338:01 -25:45
Cyklo - tréninkový čas 303:33 250:01 -53:33
Najeté kilometry 8347 6768 -1579

03.06.12 - Po včerejší Úpici jsem dnes vyrazil na MXC závod Autocombi. Tréninkové závody jsou někdy spíše na pohodu, jindy je to naopak. Dnešek pro mne měl být spíše na vyjetí, ale realita byla jiná. Závod hodně bolel a ani o jednom ze dvou okruhů se nedá říci, že by se jel volně. V druhém jsem si to trochu zkomplikoval pádem, po kterém jsem delší čas sjížděl mezeru a to stálo další síly. Rozhodovalo se na cílové lajně a tam mi metr scházel. Ve výsledku tedy 2. místo a vcelku "záhul". Tradiční hodinka domů na vyjetí nebyla vůbec pohodvá. Zítra bych měl mít v tréninkovém plánu volno a opravdu se na něj těším.

02.06.12 - Na rozdíl od čtvrtečního závodu mi dnešní KPŽ v Úpici sedlo nejen z hlediska výsledku, ale i pocitově. Trať mi seděla profilem (dlouhá stoupání), povrchem (žádné bláto) a jediné co možná nebylo úplně optimální byla délka trasy. Nabízel se i závod na 85 km, ale nakonec jsem dal přednost standardním 55 km. Dlouhé trasy letos ze seriálu KPŽ zmizely a kromě Úpice je jedinou možností vyzkoušet si větší porci kilometrů závod v Holešově. Ale 120 km je opravdu moc... Dnes jsem na dlouhé trase možná mohl bojovat o stupně vítězů, ale těžko odhadovat. Málem se mi to povedlo i na trase krátké, nebýt drobného zaváhání v posledním sjezdu. Ale i tak jsem s 19. místem v celkovém pořadí a 5. v kategorii spokojen.

01.06.12 - Včera jsem pokračoval v tréninkových MTB závodech Autocombi. Počasí, trať, kolo... vše na jedničku. Výsledkově to také nebylo špatné. Dojel jsem na 2. místě s tím, že jsem se zařadil mezi stejná jména, která se na tréninkových závodech pravidelně ukazují. Pocitově ale nic moc. Nemohl jsem se dostat do tempa, celé to bylo hodně udřené, hlava mi třeštila a utaženou přilbou to rozhodně nebylo :-) V práci nám řádí střevní chřipka, takže za chvíli asi uvidím, jestli to byl jenom "špatný tlak", nebo je příčina jinde.

28.05.12 - Seriál KPŽ měl tento víkend pauzu, takže se naskytla příležitost zazávodit si na silnici. Volil jsem akci ze seriálu Da-Ba. O klasické silniční okruhy se nejednalo (škoda, v minulém roce jsem si je oblíbil). Na programu byla novinka tohoto seriálu nazvaná Vrchy - silniční rallye. Jednalo se o jeden delší okruh, na kterém byly tři delší kopce (=měřené etapy) a úseky mezi nimi (=společný volný přejezd). K novinkám se většinou přistupuje nedůvěřivě a možná i proto byl počet startujících menší. Závodilo se ovšem i v tomto menším počtu a dostal jsem se opravdu do pořádných intenzit. Byť jsem tepy vyhnal na své možnosti do velkých výšek, stačilo to pouze na 2. místo.

22.05.12 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z Kouřimské 50 a ze závodu KPŽ v Mladé Boleslavi.

21.05.12 - Poslední týden byl závody docela napěchovaný a tak jsem byl docela zvědav, jak odjedu nědělní Autocombi silniční závod. Už po startu mi bylo jasné, že to nebude ono a korunu všemu dal samotný průběh závodu. V neděli se zkrátka závodilo naruby. Většinou je první část závodu na rozjetí, v příjemném tempu. Tentokrát to bylo naopak. Závodilo se v první půli a druhá část už byla volnější. V mém podání to navíc nebylo závodění, ale totální jízda v háku bez střídání. Když se v polovině závodu naše čtveřice rozpadla do dvou dvojic, tak už jsem byl schopen i střídat. Ve výsledku to bylo darované 3. místo, což se také moc nevidí. Díky za něj.

Druhým závodem pokračoval v sobotu seriál KPŽ. Trať v okolí Mladé Boleslavi byla nesrovnatelná se závodem v Brdech. Žádné kameny, žádné kořeny... většinou se jednalo o cesty, kde podstatná nebyla technika, ale tempo. Při tomto terénu bych uvítal větší kopce, ale ty v okolí těžko hledat. Závod mi docela sedl a i s výsledkem jsem spokojený. Do značné míry byl poznamenán startem, kdy jsem se cedil a cedil směrem vzad a posléze sjížděl co se dalo. Ale do postartovních strkanic se příliš neženu a téměř pravidelným postartovním pádům a smotaným klubkům se snažím předcházet.

17.05.12 - Další "trénink intenzit" proběhl dnes na Kuklíku. Jednalo se o další tréninkový MTB závod. Start byl typickou ukázkou "jak ne". Pedál se mi podařilo nacvaknout až na x-tý pokus, z pěšiny jsem sjel do pěkně rozorané stopy a do prvního úseku v lese ve kterém se nedá předjíždět jsem se dostal hodně v zadních řadách. Následovala tedy stíhací jízda během které jsem se v následujících 60 minutách prokousal až na 2. místo. Pocitově OK, trochu rozladěný jsem byl z techniky - brzdil jsem na mnoha místech, kde to bylo zbytečné.

16.05.12 - Včera se jela druhá z časovek Autocombi. 45 minut se mi krásně rozdělilo. Prvních 15 minut skvělých. Pocitově na výbornou, takže jsem se neudržel a přepálil tempo. V druhé patnáctiminutovce už jsem začal uvadat a poslední třetina se stala trápením. Přes to všechno bych řekl, že ve srovnání s první časovkou to bylo o něco lepší. Takže snad to vyjde do třetice.

V sobotu jsem vyrazil na start silničního závodu Kouřimská 50. Je pravda, že v loňském roce jsem se zařekl, že "tento závod už ne". Pořadatelé ale zcela změnili trať a na místo závodu po rozmlácených silnicích a po rovině se jednalo o jízdu po vcelku pěkném povrchu a na trase se objevilo i několik kopečků. I tak se jednalo o vcelku rychlou záležitost a jiný styl závodění, než na jaký jsem zvyklý. Poměrně časté nástupy jsem ustál (i když několikrát se štěstím) a v čelní skupině jsem vydržel i přes kopce. Vypadalo to na zajímavý dojezd, ale vše nakonec vyřešila přehledná rovinka za Sázavou. Na té se "smotal" jeden z jezdců pohybující se uprostřed skupiny. Někdo se nabalil do klubka, já volil škarpu, někdo stačil dobrzdit... Byť jsme se zvedli rychle, první část skupinky odskočila tak, že už se ji dojet nepodařilo. Ve výsledku to dalo 7. místo celkově a 5. v kategorii.

07.05.12 - V neděli jsem si odjel závod v okolí Zbraslavic (Autocombi MXC). První ze závodů na tomto místě se jel za sněžení, tentokráte sníh vystřídalo bahno. Na této trati se bude závodit ještě jednou a to už se snad konečně pojede za vedra, sucha, prachu... což mám mnohem raději než bláto. Taktika pro závod byla jednoduchá: V prvním kole se podívat ve kterých místech ztrácím nejvíce (technická místa) a v druhém kole se pokusit před těmito místy odskočit, abych si je mohl projet v klidu (= nechat se v nich dojet, ale příliš neztratit). Vše klapalo až do chvíle, kdy se mi opravdu podařilo odskočit. V tu chvíli jsem jel sám a nedopatřením sjel z trati. Po chvilce bloudění jsem se vrátil, ale zároveň jsem se propadl na 2 místo. Na prvního jsem se už nedotáhl. Jelo mu to opravdu dobře.

04.05.12 - Včerejší závod Autocombi MTB byl opravdu extrém. Liják udělal své a místo klasického závodu se jednalo spíše o trénink rovnováhy. Počet startujících byl počasím také hodně ovlivněný a cílem nebylo "závodit", ale "dojet". Tréninkově tento závod také moc přínosný nebyl, protože do intenzit jsem se díky terénu snad ani nedostal. Pozitivní jsou tedy pouze body za výsledek :-)

03.05.12 - Duben je pryč a níže tedy srovnání tréninků za období leden - duben v minulém a tomto kalendářním roce.

Období (od - do) leden duben ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 292:31 270:44 - 21:47
Cyklo - tréninkový čas 232:19 182:44 - 49:35
Najeté kilometry 6331 4887 -1444

02.05.12 - Do fotogalerie bylo vloženo několik snímků ze sobotního závodu KPŽ Trans Brdy v Letech u Prahy.

01.05.12 - Mám za sebou první ostrý start v letošní sezóně. I letos bych chtěl mít na prvním místě seriál KPŽ, který odstartoval tuto sobotu v Letech. Závod Trans Brdy jsem v loňském roce nejel, před dvěma roky ano. Tehdy jsem domů odjížděl spíše rozladěný, letos to nebylo o mnoho lepší. Rád mám dlouhé, táhlé kopce; zpevněné cesty, nebo dokonce asfaltové úseky... a tady je to pravý opak. Po kořenech a kamení jsem do cíle doskákal na 66. místě v celkovém pořadí a 19. v kategorii. Vše ještě podtrhl prořízlý, téměř nový plášť. Na druhou stranu - výsledek mohl být i horší, protože v několika sjezdech jsem měl opravdu namále. Na příští závod v Mladé Boleslavi se docela těším. Máme solidně poskládaný tým, takže bude i větší motivace do závodů.

22.04.12 - Mám za sebou první letošní silniční závod. Dvě hodiny rozdělené kopci v Českém Šternberku. První hodinu se jednalo o poklidnou jízdu v balíku. Druhá hodina pak představovala pravý opak. Kopce skupinu nadělily do menších skupinek a já se dostal do první trojice. Po kratším čase se naše miniskupina smrskla na dvojici a po krátké domluvě jsme se rozhodli zkusit ve dvojici odjet zbytek závodu. Vymáčkl jsem ze sebe opravdu vše a 2. místo mi patřilo i v cíli. V sobotu by mi měl začít hlavní seriál sezóny - KPŽ, takže jsem zvědav na srovnání s loňskými soupeři.

20.04.12 - Menší tlak v pneumatikách, drobná změna v tréninku a hned vypadalo pokračování Autocombi MTB závodů jinak než před dvěma týdny. Mírné zaváhání přišlo hned na startu, kdy se dopředu nacpali mladší kategorie, které mají rychlých úvodních 100 metrů a pak zvolňují. Bohužel v místech, kde se nedá moc dobře předjíždět. Díky tomu mi trochu cuklo čelo, na které jsem se už zcela nedotáhl. Na druhou stranu - první dva v cíli bych nejspíše ani neuvisel, takže s 3. místem jsem naprosto spokojen. Na rozdíl od úterní časovky se mi tentokrát jelo i pocitově dobře.

18.04.12 - Včera jsem si zajel svou první letošní časovku. Celá trasa odjetá "na doraz", přesto výsledkové zklamání. Samotné časovce předcházely dva poměrně intenzivní tréninkové dny a pondělní trénink končil křečemi při rychlostních intervalech. Těžko tedy hledat přesnou příčinu. Skutečnost je ale taková, že jsem ani nebyl schopen dostat se do tepů, na kterých časovky běžně jezdím. Dnes mne čeká trochu méně intenzivní trénink a zítra opět závody, tentokrát v terénu. Uvidíme...

11.04.12 - Mám za sebou první dva ostré starty a byť to výsledkově není zcela ideální (první start), tak závody splnily svůj cíl.

Ve čtvrtek 5.4. jsem si odjel hodinový závod Autocombi MTB. Gumy nahuštěné na 3,5 bar, poměrně hladký vzorek a měkká trať zařídily své. Technicky jsem závod moc nezvládal, do zatáček klouzal a padal více, než by se na tento okruh slušelo. Jednalo se o první závod, který jsem bral především jako možnost "doladit" po technické stránce závodní stroj a v tomto směru jsem spokojen. S celkovým 5. místem už méně, ale zde platí "něco za něco".

Neděle 8.4. už vypadala jinak. Dvě hodiny trvající závod Autocombi MXC dopadl výsledkově na výbornou. I když 1. místo bylo určitě dáno i menším počtem startujících. Nejspíše startovní pole prořídlo díky ranní teplotě pod bodem mrazu a pesimistické předpovědi počasí. I v menším počtu se však "dupalo" a závěr závodu byl opravdu na doraz. Jsem zvědav, jak budou výkony vypadat v závodech dalších.

31.03.12 - Březen je pryč a níže tedy srovnání tréninků za období leden - březen v minulém a tomto kalendářním roce.

Období (od - do) leden březen ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 219:24 196:03 - 23:21
Cyklo - tréninkový čas 159:12 112:03 - 47:09
Najeté kilometry 4293 2978 -1315

28.03.12 - i v letošním roce budu mít místo v týmu České spořitelny. Tzn. i v letošním roce bude na prvním místě seriál závodů Kolo pro život a starty v dalších závodech budou pouze doplňkové.

27.03.12 - mé pesimistické odhady vycházející z menšího počtu najetých kilometrů se na zátěžovém testu nepotvrdily. Křivky se v grafu v meziročním srovnání pěkně posunuly a růst výkonnosti mne docela překvapil. Je pravda, že zátěžový test je něco jiného, než ostrý závod. A je docela umění prodat watty přímo v závodě. Ale i tak jsem teď o něco klidnější. Nicméně vše na výbornou nedopadlo. Přeci jenom na sobě nosím přebytečná kila, která musí dolů.

12.03.12 - trénink běží podle plánu a jediným problémem jsou přebytečná kila. Jak bude vypadat sezóna 2012 možná napoví zátěžové testy, na které se chystám příští čtvrtek.

05.03.12 - Únor je pryč a níže tedy srovnání tréninků za období leden - únor v minulém a tomto kalendářním roce. Propad ve všech ukazatelích zapříčinila Mallorca. V loňském roce "ano", letos "ne". Jsem zvědav, jak se mínusy projeví v závodech, které se už pomalu, ale jistě, začínají přibližovat.

Období (od - do) leden únor ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 124:49 121:11 - 03:38
Cyklo - tréninkový čas 065:37 043:41 - 21:56
Najeté kilometry 1759 950 -809

27.02.12 - v sobotu i v neděli se mi počítadlo denních kilometrů překlopilo přes 100 km. Za sebou už mám několik delších tréninků; první letošní hlaďák; žaludek převrácený z náročného tréninku... Zkrátka vše jede tak, jak by mělo. Pesimistické předpoklady srovnávající čas na trénink v minulém a tomto roce se naplňují a tréninkové dávky a najeté kilometry za loňskými dávkami pokulhávají, ale jak se tento stav odrazí v závodech je otázkou. Rezervy hledám i jinde a snad se mi podaří tréninkové manko kompenzovat.

11.02.12 - zprvu jsem si říkal, že srovnávací tabulky přestanu v tomto roce používat. Tréninkové dávky a kilometry budou v tomto roce jistě menší. Ale proč se nepodívat na konkrétní čísla. Zde tedy srovnání tréninku v lednu minulého roku a roku 2012.

Období (od - do) leden leden ***
Tréninkový ukazatel 2011 2012 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 61:07 49:29 - 11:37
Cyklo - tréninkový čas 17:25 18:59 + 1:34
Najeté kilometry 467 359 - 108

01.02.12 - v sekci Výsledky 2012 se rodí závodní kalendář. Dnes přibyly termíny spojené s tréninkovými závody Autocombi a kalendář znatelně zhoustl. Bude z čeho vybírat.

20.01.12 - dnes proběhla menší technicko/obsahová aktualizace. Bylo upraveno nasměrování odkazů v hlavním menu stránek. Některé z nich odkazovaly na jiné části webu, než bylo uvedeno. Obsahové změny se dotkly části Trénink/Tréninkový deník. Jako soubor.xls je zde publikován trénink v roce 2011. Stále však platí, že přehledněji uspořádané informace naleznete na webu www.cyklodata.cz v části veřejný deník. Drobné obsahové změny proběhly také v části Podpora.

14.01.12 - první kilometry najeté venku v tomto roce. Déšť a lehčí nachlazení způsobily, že jsem leden zatím trávil na válcích a až dnes si najel první kilometry na silnici. Bída, bída... tak jako každý leden.

09.01.12 - pokud se nestanene nic nečekaného a pokud bude tým fungovat stejným způsobem jako v minulém roce, měl by být hlavní náplní mého závodního kalendáře opět seriál KPŽ. S tím souvisí i aktualizace sekce Výsledky - 2012, kde už se pomalu, pomalu, pomalu... začíná rýsovat příští sezóna.

04.01.12 - níže je umístěn sumář za sezónu 2011 a zároveň srovnání s rokem 2010. 20 000 Km se mi nakonec podařilo najet a snad to budou kilometry využitelné i letos :-)

Období (od - do) leden prosinec ***
Tréninkový ukazatel 2010 2011 Rozdíl
Celkový tréninkový čas 715:32 816:24 +100:52
Cyklo - tréninkový čas 553:39 739:00 +185:21
Najeté kilometry 15086 20300 +5214

03.01.12 - jedním z mých závazků do nového roku je pravidelná aktualizace webu. Počínaje dneškem tu každý den naleznete jednu drobnou novinku/zprávu/aktualizaci až do doby, dokud nebude celý web porovnán a doplněn. Pro začátek byly přesunuty všechny články z úvodní strany z roku 2011 do archivu.