Archiv 2013

25.12.13 - Počasí Vánoce ani trochu nepřipomíná, ale zato je milosrdné pro cyklistický trénink. Nečekaně mi tak s koncem roku naskakují letošní najeté kilometry, které se včera přehouply přes 22 000. Přestože kvantita není kvalita, je to pěkné číslo. 
 
21.12.2013 - Díky pravidelnému ponocování se mi podařilo přenést web do nového redakčního systému dříve, než jsem plánoval. Změn doznal nejen vzhled, ale i obsah jednotlivých rubrik.
 
20.12.13 - Kolo pro život i CyklomaratonTour už zvěřejnily kalendáře závodů na rok 2014 a jejich přehled můžete nalézt mimo jiné i na webu www.cyklodata.cz v sekci "kalendář závodů". Žádné zásadní změny nenastaly, jen ze seriálu KPŽ vypadly Valtice. Po letošní bahenní legraci ve Valticích, která mne stála jen na kole 6000 Kč, mi to zas tolik nevadí. Vypadá to, že i příští rok zůstanu u závodění a snad se podaří některé letošní výsledky vylepšit.
 
15.12.13 - Po delším čase mám za sebou najížděcí víkend a díky počasí to byly tréninky, ze kterých se mi ani nechtělo vracet. Forma typicky zimní - jakmile se trénink přehoupne přes třetí hodinu v sedle, tak už není kde brát energii.
 
07.12.13 - Tak je tu první přesun ze silnice do sklepa na válce a koukání do zdi. Snad se to počasí co nejdříve umoudří.
 
30.11.13 - Malá statistika seriálu Kolo pro život, který dosud tvořil základ mého závodního kalendáře: Od prvního závodu v tomto seriálu uplynulo 9 let a odjel jsem celkem 82 závodů. Trvalo mi 9 sezón a 79 startů, než jsem se vydrápal až na stupně vítězů i v tomto seriálu :-)
 
29.11.13 - Aktualizace stránek v tomto období trochu vázne, ale částečně je to tím, že současně s tímto webem vzniká další, který by měl být spuštěn 1.1.2014. Na editační systém WordPress jsem si nezvykl a k tomu se přidalo ještě několik dalších okolností, které vedou k již třetí zásadní změně. Snad je to na delší čas změna poslední.
 
24.11.13 - Tak jsem zase přesvědčil, jak tři týdny odpočinku stačí k tomu, aby šla forma rapidně dolů a kilogramy na váze rapidně nahoru. Mám za sebou příjemný odpočinek a teď už zase pomalu začíná příprava na novou sezónu. Závěr listopadu ještě hodně rozjezdový, ale prosinec už by měl být tréninkovým měsícem, jako každý jiný.
 
09.11.13 - Totální nic nedělání, žádný trénink a uklizené kolo. Tak vypadá mé současné tréninkové nasazení. V každém případě je třeba si tuto část roku pořádně užít, protože další tréninkový cyklus se nemilosrdně blíží :-)
 
30.10.13 - Proběhly drobné úpravy v sekci Tvorba plánů - Svěřenci.
 
23.10.13 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu Partners Podralsko 50.
 
22.10.13 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu Author Pražská 50.
 
22.10.13 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu Trans Brdy ve Strašicích.
 
21.10.13 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu ČT Author Cup.
 
17.10.13 - V sobotu jsem zakončil sezónu tradiční akcí, kterou je NovaAuthorCup - od letošního roku ČT Author Cup. Změna hlavního partnera se na samotném závodě neprojevila a každý z pravidelných závodících věděl, do čeho jde. Pro mne to bylo pocitově skvělé zakončení sezóny, výsledkově už to bylo o něco horší. Zhruba na dvacátém kilometru jsem si nechal odjet čelní skupinu a následovalo dalších třicet kilometrů, kdy jsme jeli doraz v pravidelně střídající dvojici s vidinou, že si čelo závodu ještě dojedeme. Bohužel to dopadlo přesně opačně. U Bedřichova nás dojela další cca patnáctičlenná skupina a po předchozí stíhací jízdě už jsem neměl sílu na to, abych se udržel alespoň v této skupině. Cedil jsem se tedy dál a dál až z toho bylo 35. místo v celkovém pořadí. Nicméně vyšlo počasí, žádný problém mne nepotkal, fyzicky jsem na trati více nechat nemohl a na nejlepší jsem tentokrát zkrátka neměl. Takže se jednalo o vydařenou tečku za sezónou.
 
06.10.13 - Včera jsem splnil své předsevzetí dojet sezónu na závodech, kde nehrozí žádné bahenní lázně a vyrazil na závod Tour de Brdy ze série Galaxy. Asfalt a zpevněné cesty tvořili celý závod a tak se jednalo o poměrně rychlou záležitost. 67 km jsem zvládl za 2:01 hod což stačilo na 11. místo v celkovém pořadí a bramborovou medaili v kategorii. Škoda jen zmatků s výsledkovou listinou. Po projetí cílem mi přišla automatická SMS od časomíry s 3. místem v kategorii; na výsledkové listině jsem figuroval také na 3. místě a až během vyhlašování jsem zjistil, že něco bude asi jinak a doma jsem potom v on-line výsledcích nalezl 4. místo. Tak jen doufám, že je to správně a že v situaci, kdy jedním cílem projížděli současně závodníci ze 3 různých tratí, mne omylem nevyšoupli z bedny.
 
02.10.13 - Sezóna se nezadržitelně blíží ke konci a před sebou mám poslední dva závody. Možná právě tato skutečnost a závod KPŽ ve Valticích rozhodly o tom, že jsem o uplynulém víkendu nevyrazil na tradiční "zavírák" seriálu KPŽ v Odrách, ale do Stráže pod Ralskem na cyklomaraton. Minimum blátivých úseků a více asfaltu mne nalákaly na start. Samotný závod mne ale hodně bolel. Oproti předešlým letům se startovní pole hned po startu nadělilo a každý si tvrdě držel svých několik metrů náskoku. V mém případě se tedy jednalo o časovku na 50 km. Posledních 30 minut to byla jízda "buď a nebo", protože mne dostihly i křeče. Ale vše klaplo a do cíle jsem dorazil jako 2. v pořadí a 1. ve své kategorii. Pěkné prostředí, příjemná atmosféra, pohodové zázemí, výborně značená trať... jaký rozdíl ve srovnání s Pražskou 50.
 
25.09.13 - V sobotu jsem vyzkoušel nový závod, kterým byla Author Pražská 50. Cesty a asfalt a minimum techniky slibovaly rychlý závod. Tak tomu také bylo, ale tempu závodu nestačili pořadatelé. Na některých křižovatkách nebyli vůbec a na dalších místech postávali s rukama v kapsách na místo navigace. Výsledkem bylo, že se do popředí výsledkové listiny dostali místní cyklisté a ostatní (včetně mě) byli odsouzeni k několikerému bloudění. Vzhledem k výši startovného to bylo docela nepříjemné zjištění. Za hodně peněz málo muziky. Do cíle jsem se dostal na celkovém 22. místě a 12. v kategorii.
 
24.09.13 - Do fotogalerie (Fotogalerie - 2013) přibylo s mírným zpožděním několik snímků ze závodu KPŽ v Chrudimi.
 
21.09.13 - Do fotogalerie (Fotogalerie - 2013) přibylo několik snímků ze závodu KPŽ v Plzni.
 
20.09.13 - Do fotogalerie (Fotogalerie - 2013) přibylo několik snímků z Valtic.
 
16.09.13 - Brzdové destičky přední, brzdové destičky zadní, zaseknutá zadní brzda, zaseknutá vidlice, zničený řetěz... hrubý účet sobotního závodu ve Valticích. Původně jsem se do Valtic těšil, protože jde o rychlou rovinatou trať bez technických úseků. Počasí ale vykonalo své, takže se jednalo o jednoznačně nejhorší letošní podmínky pro závod (snad už ve zbytku sezóny nic horšího nebude) a jeden z nejhorších výsledků. Závodit jsem přestal krátce po startu, když mi cca 30 minut přibržďovala zadní brzda a pak už to byl pouze přesun do cíle. Poprvé se mi stalo, že se kolo natolik obalilo bahnem, že jsem ho ani neunesl.
 
10.09.13 - V sobotu zavítal seriál KPŽ do Plzně, kde se jela Plzeňská 50 České spořitelny. 55km a převýšení 900m slibovaly rychlý závod. Vše ještě zrychlila suchá trať a pěkné počasí. Po startu jsem se tradičně propadl, ale byl dost času vše si dojet na úvodním úseku po silnici. Do terénu jsem tak najížděl v čelní skupině a držel se tam až do prvního zaváhání, které způsobilo značení trati. Pořadatelů mohlo být na křižovatkách více, ale i tak se jednalo o vydařený závod. V druhé polovině závodu jsem se prokousal zpět na ztracenou pozici a ve výsledku to byly stupně vítězů a 3. místo v kategorii.
 
03.09.13 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodů KPŽ v Liberci.
 
01.09.13 - Na včerejší závod KPŽ na Ještědu jsem odjížděl trochu nejistý, protože začátek týdne jsem trávil v posteli s teplotami, rýmou, bolestí v krku a horko těžko jsem se toho všeho zbavoval. Těsně před startem jsem do nosu rval kapky, abych závod vůbec udýchal. Vše ostatní pak bylo příjemným překvapením včetně technických pasáží, které jsem na své poměry zajel dobře. Ve výsledku z toho byla bramborová medaile, což trochu zamrzí, ale skutečnost je taková, že na třetí místo jsem tentokrát zkrátka neměl. Ale už teď se těším na další závod v Plzni, kam snad už pojedu zdravý.
 
29.8.13 - Po delší závodní pauze jsem v sobotu startoval na dalším ze závodů KPŽ v Chrudimi. Měl jsem za sebou devítihodinovou cestu z dovolené, na zadním kole ucházející plášť, který jsem nestačil vyměnit, v nohou kilometry z těžkého tréninku v kopcích... zkrátka nic nenasvědčovalo tomu, že bych měl zajet "kdovíjaký" výsledek. Realita byla ale jiná - mé první stupně vítězů v tomto seriálu od doby, kdy ho jezdím. Ze soboty na neděli přišly horečky, rýma, kašel a několikadenní výpadek v tréninku. Jsem tedy zvědav, jak bude vypadat tato sobota, kdy se chystám na KPŽ Ještěd Tour.
 
11.08.13 - Aktualizován odkaz Výsledky - 2013.
 
10.08.13 - Minulou sobotu jsem závodil na Zadově, kde se jel další ze závodů KPŽ. Trať mi docela sedí a zprvu to vypadalo na hodně dobrý výsledek. Vše zhatil hřebík 10 km před cílem, který jsem trefil opravdu ukázkově. Následovala pěší cesta na poslední občerstvovací stanici spojenou s depem, kde mi kolo upravili alespoň na dojetí do cíle. Žádné běžné prostředky totiž plášť nedokázaly zalátat. Cílovou bránu jsem nakonec projel a doufám, že tímto jsem si vybral svou dávku smůly a zbytek sezóny už bude bezproblémový.
 
07.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků ze závodu CMT v Ústí nad Labem.
 
06.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Holešově.
 
05.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Koutech nad Desnou.
 
04.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ ve Vrchlabí.
 
03.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ na Orlíku.
 
02.08.13 - Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků z červnového závodu na Kuklíku.
 
01.08.13 - Konečně se podařilo rozběhat fotogalerii. Do Fotogalerie - 2013 bylo přidáno několik snímků z Hradešína.
 
30.07.13 - Aktualizován odkaz Profil - Největší úspěchy.
 
29.07.13 - Aktualizován odkaz Výsledky - 2013.
 
28.07.13 - Díky výpadku v závodech a výbadku webu zde není komentář k včerejšímu závodu KPŽ v Chuchli, ale k týden staré akcí v Ústí nad Labem. Tam jsem si zajel zatím svůj nejlepší letošní výsledek, když jsem v závodě seriálu Cyklomaratontour dojel na celkovém 5. místě a 2. v kategorii. Sešlo se vše, co se sejít mohlo. Sucho a teplé počasí, profilem těžší trať s technickými úseky, ve kterých se nerozhodovalo o pořadí. Jezdivý závod na dva okruhy byl příjemný i pro fanoušky atd. Seriál KPŽ měl pauzu a tak i startovní pole obsahovalo známé tváře a známé soupeře.
 
27.07.13 - Pěkné počasí, pěkná trať, start na dostihovém oválu, jeden z bližších závodů... přesto se dnes do Chuchle na další ze závodů KPŽ nepodívám. Střevní viróza a dva dny o čaji a hrstce piškotů vykonaly své. Za týden na Zadově už snad vše bude tak, jak být má.
 
26.07.13 - Na internetu koluje celá řada škodlivých programů a jeden z nich se usídlil na mém webu. Téměř měsíc bez aktualizací byl dán snahou odstranit tento prográmek a výsledek je jediný - nepovedlo se. Proto byl celý web překlopen na nový redakční systém a snad už teď vše poběží jak má - včetně pravidelných aktualizací.
 
30.06.13 - V loňském roce jsem se na závod KPŽ do Koutů nad Desnou nedostal, letos to bylo naštěstí jinak. Na závod jsem se docela těšil, protože podle profilu se mělo jednat o trať, která mi sedí. Dlouhá a táhlá stoupání, velké převýšení, minimum technických úseků. První 3/4 tratě tak opravdu vypadaly. Poslední část závodu už se mi tolik nezamlouvala. Pořadatelé konec závodu vedli po trati pro Enduro sjezdaře a tam jsem s kolem opravdu zápasil. Naštěstí už byly rozestupy takové, že jsem na tento úsek v celkovém pořadí příliš nedoplatil. 34. místo v celkovém pořadí a 8. místo v kategorii v podstatě odpovídají mým výsledkům z posledních závodů, takže žádný výrazný úspěch, ale ani žádný výrazný neúspěch... Jsem zvědav na příští sobotu. Ta v mém případě nebude závodní, ale spíše "testovací". Po několika letech strávených na padesátikilometrových tratích jsem udělal změnu a přihlásil se na dlouhou (115 km) trať Drásala.
 
23.06.13 - Včera si mi na třetí pokus podařilo doknčit závod KPŽ ve Vrchlabí. Pěké počasí, seřízené kolo, trať s minimem technických úseků... dalo by se říci, že lepší podmínky bych těžko hledal. Jelo se mi solidně. Technická místa na trati byla pouze dvě a bohužel to první v mém případě rozhodlo o pořadí. Skupinka tradičních soupeřů mi v něm poodjela více než bych chtěl. I tak jsem s výsledkem spokojen. V cíli mi patřilo 33. místo v absolutním pořadí a 6. v kategorii.
 
17.06.13 - Tak se mi letos staví do cesty víc překážek, než jsem si představoval. O víkendu jsem absolvoval nucené závodní volno. Závodní stroj jsem zhuntoval tak, že škoda bude za několik tisíc. A kromě toho mi utekly závody, na které jsem se původně chystal. Snad už to vše konečně klapne tuto sobotu na závodech KPŽ ve Vrchlabí.
 
11.06.13 - Aktualizován odkaz Výsledky 2013.
 
10.06.13 - Včera končil na Kuklíku seriál tréninkových závodů Autocombi Švih 2013. Na Kuklík jsem se letos ještě nedostal, tak to pro mne byl první a zároveň poslední závod na této trati. Vyjetí po závodu na Orlíku se nakonec změnilo v 90 minut trvající závod, který se jel v hodně velkém tempu. Kolo i nohy vydržely a do cíle jsem se dostal na 2. místě. Před sebou mám 14 dnů do dalších závodů a to bude mimo jiné čas pro generálku na kole. Jedna hodně opožděná výměna řetězu a škoda na kole za několik tisíc...
 
09.06.13 - Po delší pauze se v sobotu opět závodilo v rámci seriálu KPŽ. A konečně to byl závod za pěkného počasí - jelo se na Orlíku za příjemného sluníčka. Bláta bylo na trati i tak více než dost, ale v porovnání s posledními závody, které jsem absolvoval, to byla nádhera. První okruh byl z mé strany spíše trápením, ale ve druhém to bylo naopak. Poskočil jsem o deset míst dopředu, což ve výsledku dalo 28. místo v celkovém pořadí. V kategorii to bylo místo 6., ale za svými hlavními soupeři jsem tentokrát zaostal. Jestli je to výkonností, nebo blátem, na kterém se dosud jezdilo, to uvidím za dva týdny ve Vrchlabí. Tamní trať není příliš technická a to vždy vítám.
 
03.06.13 - V sobotu jsem měl v plánu nějaký rychlý, technicky nenáročný závod, abych se mohl po závodech v Mladé Boleslavi (bláto, déšť) a po závodech Da-Ba (zima, déšť) dostat do tempa. Díky počasí to nakonec byla kombinace obojího - závod na totálně rozmočené trati v dešti a zimě. Na dvou 29 kilometrových okruzích jsem se trápil pěkně dlouho s tím, že v závěru prvního okruhu jsem ubrousil zadní destičky. Následovala jízda na parkoviště, hledání nářadí a náhradních destiček, výměna na totálně zabláceném kole, návrat zpět na trať. I po těchto peripetiích to ve výsledku dalo 5. místo v celkovém pořadí a 4. místo v kategorii. Ještě že byl závod v sobotu, protože v neděli už byla trasa neprůjezdná :-) Nicméně už se těším na nějaký "normální" závod za pěkného počasí. Kdy to bude - netuším.
 
01.06.13 - Do fotogalerie byly nahrány snímky ze závodu seriálu Da-Ba v Jesenici.
 
31.05.13 - Do fotogalerie byly nahrány snímky ze závodu Autocombi MXC.
 
30.05.13 - Do fotogalerie byly nahrány snímky z KPŽ v Mladé Boleslavi.
 
29.05.13 - Do fotogalerie byly nahrány snímky z Kouřimské 100.
 
26.05.13 - Dnes jsem vyrazil do Jesenice na tzv. vrchařskou ralye ze série závodů DA-BA. Příjemní pořadatelé, vše zajištěné na jedničku, doprovodné auto na trati, příjemná atmosféra... To jsou hlavní důvody, proč se každý rok snažím v kalendáři najít místo alespoň na některý ze závodů. Dnes se proti postavilo počasí, díky kterému byl na startu minimální počet závodníků. Déšť, vítr a zima nakonec vše převrátily naruby. Měřená jízda do kopce byla příjemnou záležitostí ve srovnání se sjezdy v té nepohodě. Rozmrzal jsem ještě dvě hodiny po závodu a největší úspěch tedy bude neodstonat tento závod. Ale snad je tímto špatné počasí vybráno na celou další část závodní sezóny.
 
22.05.13 - Aktualizovány sekce "Výsledky - 2013" a "Profil - Největší úspěchy".
 
21.05.13 - V sobotu jsem díky pracovnímu vytížení musel vynechat závod KPŽ v Úpici a závodní kilometry jsem najížděl až v neděli na tréninkovém silničním závodě Autocombi. Ještě ráno jsem váhal, zda na start vyrazit. Od čtvrtka mne trápila střevní viróza a bolest v krku, takže na trénink ani závodění jsem neměl moc náladu. Ale nakonec to bylo příjemné projetí i když závodění jako takové na můj vkus hodně rozkouskované. Chvíli se jelo, chvíli ne, náskok v kopcích byl k ničemu díky větru na rovině a kousek před cílem jsem se nechal vybláznit a reagoval na nástupy, které stejně neměly šanci na úspěch. Vše nakonec vedlo k tomu, že rozhodující nástup jsem podcenil a na větru dojel do cílem sám na třetím místě.
 
20.05.13 - S menším zpožděním je tu ohlédnutí za čtvrteční časovkou. Tu se mi povedlo celou odjet podle "budíku" a bylo to v podstatě poprvé, kdy jsem jel pouze podle čísel na sporttesteru. Jsem rád, že čísla zafungovala a jednalo se o dobře odjetý závod. O výsledek v tomto případě příliš nešlo (i když i s umístěním jsem spokojen). Chtěl jsem si vyzkoušet jízdu "na doraz" v délce 45 minut a to se podařilo. 165 - 170 tepů v první polovině závodu a stupňovaných 170 - 173 tepů v druhé bylo znát ještě v následujících dnech. Čas vzhledem k silnému větru také více než solidní, takže jsem spokojen. Trochu jsem tak i uklidnil po nevydařených závodech v Mladé Boleslavi.
 
14.05.13 - Duben je pryč a níže tedy srovnání tréninků za období leden - duben v minulém a tomto kalendářním roce.
 
13.05.13 - V sobotu pokračoval seriál KPŽ závodem v Mladé Boleslavi. Rychlá trať, písčité cesty, jedno z menších převýšení... to vše slibovalo z mého pohledu pěkný závod, který není příliš technicky náročný. Celodenní páteční déšť ale vykonal své a trať dost pozměnil. Rozhodně to nebylo nic pro pláště které vozím (rychlý a suchý povrch) a pro mou techniku (netechniku). Do cíle jsem doklouzal na celkovém 65. místě a 11. v kategorii. Trochu zklamání, ale snad mám tímto "vybráno" a další závody už mi budou sedět více.
 
06.05.13 - V neděli jsem vyměnil silničku za horské kolo a vyrazil závodit na MXC okruh u Vidláku. Jednalo se o "tréninkový" závod, ale v tréninkovém tempu se rozhodně nejel. Trasa byla ve srovnání s minulým rokem změněná a přibylo tak několik kilometrů a pěkná porce výškových metrů. Na trati jsem tak strávil o tři čtvrtě hodiny více, než jsem čekal. V prvním kole jsem ztrácel ve sjezdech (tradičně) a v druhém jsem se tedy rozhodl před těmito úseky poodjet, abych nemusel zbytečně dotahovat ztráty. Ono poodjetí mi vydrželo až do cíle. Pěkná trať a skvělé značení - startu jsem nelitoval.
 
05.05.13 - V sobotu jsem vyrazil do nedaleké Kouřimi na závod Kouřimská 50. Název je trochu zavádějící, protože v mém případě se jednalo o závod na 100 km. Tj. dvakrát objet okruh délky 50 km, který jsem měl docela slušně najetý z předchozích týdnů. Začátek závodu proběhl přesně tak, jak nemám rád. Závodit se začalo hned v prvním kopci. Bylo to trápení, ale v první skupině jsem vydržel. Pak následovala ještě "testovací půlhodina", kdy se nastupovalo jak o život a po projetí prvního okruhu se vše uklidnilo. Docela jsem si věřil, ale po hodině a půl závodu mne zradilo koleno poznamenané závodem z minulého víkendu. Druhá část závodu tak byla z mé strany hodně pasivní a do cíle jsem se dostal na celkovém 8. místě a 2. v kategorii.
 
29.04.13 - Mám za sebou 72. závod seriálu KPŽ a načal jsem 9. rok od mého prvního závodu. Tradičně závodem Trans Brdy ČS. Je to má nejméně oblíbená trať a závod, ve kterém mám vždy nejhorší výsledek a zároveň největší počet nasbíraných bodů. Může za to koeficient přepočtu bodů, který je pro seriál KPŽ tipický. Takže jsem přijel sebrat nějaké body, což se nakonec podařilo; utvrdit se v tom, že nejsem žádný technik a že o mých výsledcích rozhodují sjezdy; vyfasovat nový dres; pozdravit se s úhlavními soupeři a zbavit se nervozity z prvního důležitějšího startu. Do cíle jsem se dostal na celkovém 45. místě a 12. v kategorii a jde o výsledek, s kterým jsem opravdu spokojený.
 
24.04.13 - Proběhla menší úprava obsahu stránek - v menu stránek přibyl odkaz "Servis". Můžete navštívit, můžete využít...
 
21.04.12 - Dnešní tréninkový závod Autocombi mi vůbec nepřipadal jako tréninkový. V nohou ho cítím pořádně. Na rozdíl od minulých závodů na této trati se začalo jet poměrně brzy a na Šternberk (kde se většinou začíná pořádně závodit) jsme přijeli už jen 3. V následném sjezdu do Kácova jsem zakličkoval mezi výmoly a rázem mi dvojice odskočila tak, že už jsem se s ní pomalu loučil. Následovala stíhací jízda, kterou jsem dotáhl do konce v kopci za Kácovem. Stálo to hodně sil, takže stačilo pochytat několik nástupů cestou zpět do Kutné Hory a v cílovém kopci jsem se už nezmohl na nic. V každém případě to ale byl hodně pěkný závod.
 
20.04.12 - Dnešním dnem začínám plnit i fotogalerii. Zatím se jedná o první "vlaštovky".
 
19.04.12 - Včerejší časovku mám v nohách ještě dneska. Docela bolela a i když jsem chtěl zajet lepší výsledek, tak už nebylo "kde brát". Počasí vyšlo na výbornou, jednalo se tedy o závod a příjemný trénink zároveň. Tréninkový plán závodům zatím nijak nepodřizuji a duben mám stále ještě tréninkový a najížděcí. Změna by měla přijít příští sobotu, kdy odstartuje seriál KPŽ.
 
07.04.13 - Závody se pomalu blíží a dnes jsem se konečně (a letos poprvé) podíval i do vyšších intenzit. Absolvoval jsem tréninkový závod na Vidláku a jeho závěrečná část docela bolela. Poletující sníh, zmrazky na silnici, zima... a v cíli závodu 3. místo.
 
05.04.13 - V loňském roce jsem do tabulky s výsledky závodů musel poměrně hodně řádků přidat, letos to vypadá opačně. Na tradiční čtvrteční závody na Kuklíku jsem díky pracovním povinnostem nedorazil a u nedělních závodů na Vidláku mám zatím také otazník. Rozhodne nedělní ráno, počasí, teploměr...
 
01.04.13 - Každý měsíc startuje na webu Cyklodata.cz soutěž o zajímavé ceny od partnerů webu. Šanci vyhrát má každý, stačí pouze pravidelně využívat některé z funkcí tréninkového deníku. Pokud ještě nejste zaregistrováni, tak neváhejte :-)
 
31.03.13 - Vynucených změn v tréninkovém plánu je více než dost, ale jarní kilometry přesto pomalu přibývají. Na 99% ale posunu termín prvního závodu. Chystal jsem se na tento čtvrtek, ale vypadá to tak, že závodní stroj sundám z hřebíku až o víkendu.
 
30.03.13 - Velikonoce měly být na delší čas posledním, ryze najížděcím, tréninkovým blokem. Předpověď počasí na zítřejší den ale není právě optimistická. Utěšuju se tím, že podmínky mám stejné já, i budoucí soupeři (pokud zrovna neodlétli do teplých krajů).
 
29.03.13 - Počasí posledních týdnů rozhodně nenasvědčuje tomu, že se přiblížil začátek závodní sezóny. Vítr, zima, sníh... jsem zvědav, jak dopadne sčítání kilometrů na konci měsíce. Stejně tak mám ještě otazník u prvního startu (byť tréninkového), který by měl proběhnout příští čtvrtek. Vše asi nejspíše vyřeší počasí, které je hodně nevyzpytatelné.
 
09.03.13 - Zvu všechny cyklististy na Cyklistický tréninkový kemp Ondřeje Vojtěchovského. Více informací naleznete níže a také na webu kempu.
 
Cyklistický tréninkový kemp Ondřeje Vojtěchovského: Všichni jste zváni na cyklistický tréninkový kemp, který proběhne třetí dubnový víkend ve Zbraslavicích u Kutné Hory. Připravena je přednáška s dietologem, představení systému BG Fit, společný nácvik cyklistických tréninkových prvků, nácvik jízdy ve skupině, tréninkový závod a mnoho dalšího. Více informací a přihlášku naleznete na http://camp.istencin.com
 
05.02.13 - Termínové listiny jednotlivých seriálů se začínají pomalu, ale jistě, kompletovat. Poměrně pestrý je i kalendář závodů Povltavského sportovního klubu Da-Ba. Na některou z akcí bych se určitě rád podíval, ale termínové kolize jsou velké. Některé z možných akcí byly zařazeny pod odkaz Výsledky - 2013. Ať už se na Da-Ba akce dostanu či ne tak platí, že se jedná o dobře připravený seriál, příjemné pořadatele a výsledky, které rozhodně nejsou zadarmo.
 
31.01.13 - Složení tréninku bylo v tomto roce dost odlišné ve srovnání s rokem předešlým. Změny byly vynucené zdravím a tak jsem sám zvědav, jestli se jedná o změnu k lepšímu či naopak.
 
21.01.13 - Problémy s kolenem vystřídaly chřipka a nachlazení. Tak se ten lednový trénink trochu sype...
 
15.01.13 - Už jsem si říkal, že letos budu mít u lednových kilometrů větší číslo než v uplynulých letech. Ale nejspíše předčasně. Jednu stopku mi vystavila sněhová nadílka a druhou pravé koleno. Snad se obojí rychle srovná.
 
09.01.13 - Byl aktualizován odkaz Profil - Vizitka. Některé věci zůstávají, jiné se mění. (Cesta: Menu - Profil - Vizitka).
 
08.01.13 - Byl aktualizován odkaz Výsledky - 2013. Závody jsou sice ještě hodně daleko, ale už se zde rodí závodní kalendář pro rok 2013. (Cesta: Menu - Výsledky - 2013).
 
06.01.13 - Byl aktualizován odkaz Tréninkový deník. V příslušném článku naleznete můj tréninkový deník za rok 2012. Jedná se o záznamy v souboru MS Excel. Přehlednější shrnutí tréninku za uplynulý rok je publikováno na webu www.cyklodata.cz. (Cesta: Menu - Trénink - Tréninkový deník).
 
05.01.13 - Další z úprav proběhla v sekci Fotogalerie. Ta byla nachystána pro rok 2013. (Cesta: Menu - Fotogalerie - 2013).
 
04.01.13 - Další z drobných aktualizací webu se dotkla sekce Podpora. (Cesta: Menu - Podpora).
 
02.01.13 - Jsme o rok starší a proto bylo třeba aktualizovat údaje o tréninkovém plánu, který by měl pomoci na cestě za pódiovým umístěním Pepy Jelínka. (Cesta: Menu - Tvorba plánů - Svěřenci - Josef Jelínek).
 
01.01.13 - S novým rokem a prvním jeho dnem startuje každoroční revize obsahu webu a jeho aktualizace. Dnešní změna je spíše kosmetická - texty z této úvodní strany byly přesunuty do archivu. (Cesta: Menu - Archiv - 2012).