Archiv 2014

19.12.14 - Zimní spánek padl i na stránky, poslední aktualizace proběhla přesně před měsícem. Mnoho nového se nestalo. Sice už se začíná plnit kalendář závodů pro rok 2015 a závody seriálu KPŽ by měly být jeho základem. Ale každoroční problémy s kolenem letos vygradovaly a zatím mám tedy u tréninku před prvními závody a jejich termínem velký otazník. Na konci ledna bude jasněji.
 
19.11.14 - Třetí týden totálního volna mi pomalu končí. Ale trénovat se dá i teoreticky - viz pozvánka a text výše.
 
02.11.14 - Do fotogalerie bylo dodatečně umístěno několik snímků z posledního závodu sezóny.
 
30.10.14 - Závodní sezónu 2014 mám definitivně za sebou. Zítra mne čeká poslední trénink a pak už dvoutýdenní totální absence veškerých sportovních aktivit. 
 
21.10.14 - Byla aktualizována sekce výsledky.
 
11.10.14 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z dnešního závodu ČT Author Cup. 
 
04.10.14 - Ve Strašicích u Rokycan se dnes jel poslední závod Galaxy série, který jsem vyzkoušel už v loňském roce. Závod po silnicích na horských kolech, dobrý trénink na ČT Author Cup, který se pojede v příštím týdnu. Do Strašic jsem jel s cílem vylepšit loňský výsledek a první polovinu závodu se mi to opravdu dařilo. Pak přišel defekt a ani rychlá oprava už nic nevyřešila. K tomu jedno špatné odbočení a ani rychlý návrat zpět na trať nic neřešil... Snad mám smůlu vybranou a další závody pojedu alespoň tak, jako tento, ale bez defektu.
 
03.10.14 - Závodem v Odrách jsem minulou sobotu zakončil letošní seriál KPŽ. Poslední závod se mi jel nejlépe ze všech dosavadních a ze závodu jsem si připsal letošní nejvyšší bodový zisk. Celý seriál mohu hodnotit jako vydařený. Škoda, že jsem neměl více štěstí a nepodařilo se mi zajet alespoň jednou pódiové umístění. Nejlépe jsem se dostal k bramborovému umístění a stejné místo mi patří i v celoročním hodnocení seriálu. Před sebou mám ještě několik posledních startů, než půjde kolo na hřebík.
 
29.09.14 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Odrách.
 
25.09.14 - Trocha počítání před závěrem seriálu KPŽ, kterým bude sobotní závod v Odrách. Pokud tento závod dokončím, tak se bude jednat o můj 97. dokončený závod v tomto seriálů. Kulatiny tedy oslavím až v příští sezóně.
 
23.09.14 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z Plzně.
 
22.09.14 - Dvojí bloudění na trati, lehký problém ze zadním kolem, silný déšť, solidní výsledek... tak nějak by se ve stručnosti dal popsat sobotní závod KPŽ v Plzni. Znovu jsem jel s tradičními soupeři, takže prázdninové výpadky měla opravdu na svědomí nemoc. O lepší výsledek mne připravilo první odbočení z trati díky horšímu značení. Rázem se naše skupina ocitla o několik desítek míst vzadu a dojet čelo závodu už nešlo. Ale pravda je, že bloudění potkalo větší počet závodníků, takže těžko odhadovat, jaký by výsledek byl, kdyby... V sobotu se chystám do Oder na letošní poslední závod KPŽ.
 
16.09.14 - V sobotu pokračoval seriál KPŽ novým závodem v Novém Městě na Moravě. Po delším čase to byl závod na pěkné trati, s fajn zázemím a vcelku solidním výsledkem. Lepšímu výsledku u mne bránilo bláto na trati, na kterém si moc jistý nejsem, ale i tak jsem konečně dojel na místě, na které patřím - mezi svými tradičními soupeři. 
 
10.09.14 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ ve Znojmě.
 
09.09.14 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ v Karlových Varech a v Chrudimi.
 
07.09.14 - Mám za sebou sobotní závod KPŽ ve Znojmě. V kalendáři závodů nahradil Valtický závod, ale charakter trati zůstal stejný. Rovinatý profil, cesty a silnice. Byla to opravdu rychlá záležitost. Celé to bylo o tom, kdo v jaké skupině vydrží, protože rozestupy v cíli takového závodu jsou opravdu minimální. Z první skupiny jsem odpadl cca po 30 minutách. Zastavit, vytáhnout klacek z přehozovačky a znovu se zapojit do závodu se mi povedlo během několika vteřin, přesto to stačilo k tomu, aby se mi skupina vzdálila tak, že už se ji nedalo dojet. Druhé zaváhání přišlo před cílem. Řídil jsem se časem a nikoli kilometry a po pouhých 90 minutách jízdy jsem cíl zkrátka nečekal. Byť se to nemusí z čísel zdát, tak s výsledkem jsem spokojený a jsem zvědat na příští sobotu, kdy už to bude závod na "klasické traťi" KPŽ.  
 
03.09.14 - Dva totálně propršené tréninky mi připoměly, že už se pomalu blíží konec sezóny. V sobotu mám v plánu jet na další závod KPŽ va Znojmě. Profil dává tušit, že to bude hodně rychlá záležitost. Na výsledek jsem opravdu zvědav. Po několika posledních nevydařených startech budu rád za výsledkovké povzbuzení.
 
31.08.14 - Včera jsem po delším čase závodil na silničce a po posledních né příliš vydařených závodech jsem si trochu spravil chuť. 110 km závodu Doubrava Vysočina Tour jsem dokončil na 19. místě v celkovém pořadí a 6. v kategorii. O výsledek mi příliš nešlo. Spíše o test výkonnosti a ten dopadl naštěstí dobře. Na první čtveřici, která se utrhla po hodině závodu jsem nestačil, ale z druhé skupiny už jsem se nevytratil a i když jsem měl několikrát na mále, tak jsem v ní zůstal až do konce. Rozhodoval spurt a do toho už jsem se s pocitem, že "mám splněno" nezapojil. Teď jsem zvědav, jak dopadne další ze závodů KPŽ příští sobotu ve Znojmě.
 
23.08.14 - Prázdniny proběhly i zde na webu a s jejich blížícím se koncem se snad stanou aktualizace četnější. Dnes jsem vyrazil na závod KPŽ do Chrudimi. A to na svou oblíbenou trať. Ještě včera ráno bylo vše OK a na závod jsem se těšil. Zvrtlo se to odpoledne a to tak, že dokonale. Žaludek se mi semlel tak, že jsem na závod dorazil s několika snědenými piškoty (a s několika zastávkami cestou), vypitou deckou Coca Coly, téměř probdělou nocí a s odhodláním vyjet do závodu. Do něho jsem i odstartoval, ale po hodině trápení jsem začal hledat nejkratší cestu zpět. Ta vedla bohužel po trati, takže trápení pokračovalo další hodinu. To už jsem se přiblížil k cíli, ale řekl jsem si, že ten závěr už tedy nějak překlepu - překlepal jsem ho na celkovém 183. místě a 60. v kategorii. 
 
02.08.14 - Dnešek jsem místo na Zadově trávil doma. Unikl mi tak další ze závodů KPŽ a to buhužel na trati, kde se mi vždy poměrně dařilo. Stopku mi dal teploměr, který mi poslední tři dny ukazoval o něco více, než zdravému člověku. Teď jen doufám, že to je jen lehký výpadek a že se k tréninku vrátím v nejbližších dnech. 
 
28.07.14 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ v Praze.
 
26.07.14 - Po závodě v Holešově jsem si užil tři týdny bez závodů a o to více jsem se těšil na další díl KPŽ v Praze. Byly to
tři týdny vyplněné kvalitním tréninkem a zároveň i odpočinkem; je to jeden z nejbližších závodů, takže pohodové bylo i cestování na závod, měl jsem dostatek času na přípravu i rozjetí, kolo kvalitně nachystané... a při těchto pozitivech jsem si dojel pro jeden z letošních nejhorších výsledků. 60. místo v celkovém pořadí a 16. v kategorii.
 
09.07.14 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ v Holešově.
 
08.07.14 - Do fotogalerie byly přidány snímky ze závodu KPŽ ve Vrchlabí.
 
06.07.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
29.06.14 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z minulého týdne - MTB závod GIRO Pičín.
 
29.06.14 - Včera pokračoval seriál KPŽ závodem ve Vrchalbí. Více asfaltu a pevných cest v porovnání s ostatními závody mám docela rád, stejně tak táhlé a dlouhé kopce na rozdíl od častých změn profilu. Proto jsem se do Vrchlabí docela těšil a byl zvědav na výsledek. I když jsem dojel před svými tradičními soupeři, na lepší umístění než 24. místo v celkovém pořadí a 5. místo v kategorii to nestačilo.
 
22.06.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
17.06.14 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků.
 
15.06.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
12.06.14 - Do fotogalerie bylo dodáno několik snímků z dosavadní části závodní sezóny.
 
09.06.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
02.06.14 - Na 29palcovém kole jsem si odjel i sobotní závod KPŽ v Koutech nad Desnou. A konečně jsem se pohyboval mezi soupeři, na které jsem byl zvyklý z minulé sezóny. Na trati se toho také mnoho nezměnilo, takže cíl byl jasný - najet v první části závodu co nejvíce minut, které bych mohl ztrácet v závěrečných kilometrech vedoucích po cyklistických sjezdových tratích. To se také stalo i když propad pořadím při jízdě technicky náročnějšími úseky nebyl tak strašný jako v loňském roce. Do cíle jsem se dostal na 26. místě v absolutním pořadí a 5. v kategorii.
 
24.05.14 - Mám za sebou vcelku vydařený závod KPŽ v Úpici. Těžko říci, do jaké míry je to fyzičkou a do jaké míry půjčeným testovacím kolem. Znovu jsem si potvrdil, že 29 palců zkrátka jede a v kombinaci s celoodpruženým rámem toho opravdu hodně odpustí v technických pasážích. Navíc to byl závod, které v oblibě příliš nemám - hodně kluzkých míst, bláto, technické úseky... Ve výsledku z toho bylo 22. místo v celkovém pořadí a 7. v kategorii.
 
22.05.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
15.05.14 - Aktualizována sekce "Výsledky".
 
10.05.14 - Dnes pokračoval seriál KPŽ závodem v Mladé Boleslavi. Rychlou trať trochu zpomalilo bláto, ale i tak to byla vcelku rychlá záležitost. Po zahajovacím závodu v Brdech jsem trochu znejistěl, protože výsledek neodpovídal tomu, co mám letos natrénováno. Ani v Mladé Boleslavi jsem nejel se svými tradičními soupeři, ale daleko za nimi. Závod ty byl ale o poznání lepší než minule a také ve výsledcích jsem se trochu posunul. Doufám, že další závod bude zase o kus lepší, než ten dnešní.
 
05.05.14 - V sobotu jsem vyrazil na silniční závod Kouřimská 50 a zvolil trať v délce 100 km. Závod to byl opravdu rychlý - rozhodlo se na prvním kilometru a v prvních dvou minutách. Na pohodovou první půlhodinku sloužící k rozjetí, srovnání ve skupině, rozkoukání... tentokrát nedošlo a závodit se začalo hned po startu. Mne a několi dalších to překvapilo tak, že jsme si nechali první skupinu odjet a zbývajících 99 km a tři hodiny jsme na trati kroužili spíše tréninkově. 
 
30.04.14 - Duben jsem zakončil druhým místem v dnešní časovce Autocombi. S časem jsem byl vcelku spokojený. Trochu se na něm podepsal urvaný přesmykač u Duratecu, takže jsem na trať vyrazil na "již odepsané" silničce, která slouží jako stroj do opravdové nepohody a pro zimní tréninky. Časovce předcházel sobotní start na závodu KPŽ v Brdech. Tam se mi podařilo zajet suveréně nějhorší výsledek za posledních několik let. Tréninkové kilometry se mi zatím ani zdaleka ve výsledcích nevrací. Těžko tedy říci, co čekat od dalších závodů.
 
24.04.14 - Včera proběhla další "hodinovka" na Kuklíku (závod Autocombi XC). Poměrně rychlá záležitost a jízda v tempu celých 60 minut. Výsledkově "nic moc", ale pocitově se jednalo o vydařený závod. V sobotu už začíná ostrá sezóna - startuje seriál KPŽ. Jde o můj nejméně oblíbený (=drncavý) závod v KPŽ. Jediný příjemný start byl na půjčeném celoodpruženém "Spešlu". Tentokrát to bude opět na tvrdším kole, tak jsem zvědav...
 
20.04.14 - Dnes jsem prohnal silničku v závodě Autocombi. Po dvou hodinách závodění se rozhodovalo na posledních metrech a tam jsem na výbušnější typy opravdu nestačil. 6. místo je zřejmě maximem, které jsem dnes mohl zajet. 
 
18.04.14 - Za sebou mám středeční MTB závody Autocombi a před sebou nedělní silniční závod. Ze středy moc dobré pocity nemám. Výsledkově nic moc, technicky nic moc, silově nic moc... Možná se na tom podepsala i skutečnost, že horské kolo jsem vytáhl poprvé po loňském NovaAuthorCupu. Jsem zvědav na neděli. Snad si trochu zlepším dojem z natrénovaných dávek.
 
10.04.14 - Tak jsem si odbyl první závod v tomto roce. Včerejší časovka byla testem po minulém promaroděném týdnu a ten nedopadl špatně. Trochu mi závod znepříjemnily vítr a zima, ale jinak to bylo vcelku užitečné zatížení ve větší intenzitě, do kterého se během tréninků nemám příležitost dostat. Minulý týden a výpadek byly znát, ale snad se vše rychle vrátí do normálu.
 
03.04.14 - O co lepší byly první tři měsíce tohoto roku, kdy se v tréninku dařilo vše, o to horší je začátek závodní sezóny. První závody jsem musel "odpískat", trénink omezit, v některých dnech zcela vypustit... a ležet v posteli a potit se a potit. První start se tedy odkládá a zatím ani nevím, na kdy.
 
26.03.14 - Najížděcí březen pomalu končí a první závody se rychle blíží. Za sebou mám zátěžový test a díky němu i zjištění, že se trénink v tomto roce podařilo poskládat opravdu dobře. Na první závody jsem tedy zvědav. Test a závod jsou něčím zcela odlišným, ale snad se mi podaří tréninkovou snahu prodat.
 
16.03.14 - Mám za sebou první ryze najíždějící tréninkový blok a za posledních 9 dnů mi počítadlo kilometrů naskočilo o 1314 km. Je to číslo srovnatelné s loňským rokem. Škoda počasí v posledních dvou dnech. Mohlo to být lepší... první závody se neúprosně blíží a času k najíždění už moc nezbývá.
 
08.03.14 - Mezi tréninkovými aktivitami už zůstalo pouze kolo. Březen mám tradičně najížděcí a snad vydrží počasí a první dávku kilometrů se mi podaří bezproblémově najet.
 
08.02.14 - Počtem tréninkových hodin se tento leden v zásadě příliš nelišil od ledna 2013. Tréninkový čas se mi dokonce podařilo mírně navýšit. Poučky hovořící o tom, že meziročně se má tréninkový objem zvyšovat maximálně o 10%,se mi podařilo naplnit téměř přesně. Zásadně odlišná je ale struktura tréninkových aktivit. Stručně by se dala popsat jako "méně kola, více běhu". Tak jsem zvědav, co tato změna přinese.
 
18.01.14 - I v letošním roce bude z čeho vybírat. Kalendář závodů na webu www.cyklodata.cz se rozrostl o další akce a jejich počet rozhodně není konečný. Přehled naleznete zde.
 
12.01.14 - Malá chvilka nepozornosti, trocha nešikovnosti a rázem je tu vynucená změna v tréninku. Domácí kutil ze mne asi nebude a né úplně funkční pravá ruka je jasným potvrzením toho, že mám raději zůstat u kola. Škoda, protože jsem (podle předpovědi počasí) poslední hezký a teplotně přijatelný víkend musel trávit ve sklepě na válcích. Snad mám tímto vybráno na celou sezónu.
 
05.01.14 - Vánoční volno/prázdniny jsem zcela neplánovaně trávil najížděním objemů. Kvalitní trénink a kvalitní porce kilometrů. Jen doufám, že sníh a mráz nedorazí v dubnu.
 
02.01.14 - Několik NEJ uplynulého roku a uplynulé závodní sezóny je zde:
 
NEJcennější výsledek: Stupně vítězů v seriálu KPŽ v Chrudimi. Poprvé v tomto seriálu za celá léta, co jej jezdím. Navíc v závodě, ve kterém jsem to vůbec nečekal - po 12 dnech těžkého objemového tréninku a po celonoční cestě autem z teplých krajů zpět domů.
NEJhorší závod: Jednoznačně Valtice. Nikoli kvůli výsledku, ale kvůli počasí a stavu trati. Zpětně to hodnotím tak, že nejlepším řešení by bylo slézt z kola a závod nedokončit.
NEJnáročnější závod: Kupodivu rovinaté a asfaltové Podralsko. Shodou náhod sólo jízda na 55km a zápřah do posledních metrů. Odměnou byl výsledek a příjezd do areálu se zaváděcí motorkou.
NEJhorší okamžik: Nezaviněný pád při sjezdu Turnovem (na silničce). Po několika sezónách to byl rok, kdy jsem nemusel navštívit nemocnici a odvezl si pouze lišeje, ale to vše jen díky přilbě.
NEJvětší zklamání: Hřebík v zadním kole 6km před cílem slibně rozjetého závodu na Zadově.
Technické NEJ: Po několika sezónách hledání mám konečně pláště, s kterými jsem spokojen. Kenda Small Block Eight 
 
01.01.14 - Články z této úvodní strany byly přesunuty pod odkaz "Archiv 2013". Dnes ráno jsem "podtrhl a sečetl" rok 2013 a výsledek je tento:
 
Celkový tréninkový čas: 877:15 hod
Cyklo tréninkový čas: 812:28 hod
Najeté kilometry: 22 534 km
 
Běžný rok se s tréninkovým příliš nekryje, ale i tak dávám přednost kalendáři. Doufám, že počasí ještě několik dnů vydrží a zcela neplanováně tak budu mít za sebou první lehce najížděcí týdny.