Archiv 2015

11.12.15 - Termíny závodů pro rok 2016 už se začínají objevovat. Ty, nad kterými budu přemýšlet, jsou publikovány v části Výsledky - Výsledky 2016.

28.11.15 - Na webu - mrtvo, komunikace s týmem - mrtvo, debaty se známými o cyklistice - mrtvo atd. V tomto cyklisticky jalovém období jsem začal trénink na další sezónu s 10 kg nad závodní hmotností.

07.11.15 - Fotogalerie byla doplněna o několik snímků z finálového večera seriálu Kolo pro život.

18.10.15 - Do fotogalerie bylo vloženo několik snímků ze závodu Jesenický surovec. 

17.10.15 - Dnešek byl asi "nej" den z celé sezóny. Po dvou posledních zpackaných závodech jsem si dojel na stupně vítězů v Jesenickém surovci. A především jsem dojel s "tradičními soupeři", kterým jsem se v posledních závodech díval na záda z velké dálky.Takže teď můžu kolo s klidem pověsit na tři týdny na hřebík.

16.10.15 - Jesenický surovec / Mercedes Benz Kutná Hora - dva závody, které mohou o týden prodloužit závodní sezónu. A nebo počasí rozhodne o tom, že končila už minulý týden... Uvidíme zítra.

15.10.15 - Podzim a děštivé dny jsou tu a s ním najíždění kilometrů ve sklepě na válcích. Do totálního odpočinku mi schází necelé tři týdny... a kolo půjde na hřebík.

14.10.15 - Do fotogalerie bylo vloženo několik snímků ze závodu KPŽ Nové Město. 

13.10.15 - Do fotogalerie bylo vloženo několik snímků ze závodu ČT Author Cup. 

12.10.15 - Podtrženo sečteno: Po této sezóně mám na kontě 113 dokončených závodů + 1 nedokončený v seriálu Kolo pro život.

11.10.15 - Aktualizován odkaz "Výsledky".

14.09.15 - Rýma, teplota, bolest v krku... to je náplň posledních dnů. Do fotogalerie zde na stránkách bylo vloženo několik snímků z posledních akcí.

06.09.15 - Mám za sebou nejrychlejší závod letošního ročníku KPŽ. Byl jím závod ve Znojmě. Specifický závod, kde o výsledku rozhoduje primárně jízda ve skupině. Se svými pomalejšími starty jsem zde žádný zázrak čekat nemohl a výsledek tomu odpovídá. 51. místo v celkovém pořadí a 10. v kategorii není zrovna optimální, ale závod jako takový se mi líbil a v změnu trati ve srovnání s loňským rokem hodnotím jen a jen pozitivně. Příští týden má seriál KPŽ opět pauzu a pak se stěhuje do Plzně. Před sebou mám tedy dva týdny na trénink.

03.09.15 - Týdenní pauza od závodění, generálka kola, přezouvání bezdušových plášťů, odpočinkovější tréninky... to vše předchází sobotnímu závodu KPŽ ve Znojmě. V loňském roce to byla hodně rychlá záležitost a totálně pomíchané pořadí, ve kterém závodníci běžně dojíždí. Tak jsem zvědav, jak to bude tentokrát.

22.08.15 - Dnešní vcelku slušně rozjetý závod KPŽ mi končil cca 10 km před cílem. Defekt a následné "mordování" zadního kola mi vzalo poměrně dost času a naději na slušný výsledek. Zřejmě bude třeba místo tréninkových kilometrů zařadit nácvik oprav.

16.08.15 - KPŽ na Zadově, najíždění kilometrů v kopcích v okolí Turnova, KPŽ v Karlových Varech - to jsou uplynulé dva týdny.

Byl aktualizován přehled výsledků 2015 a společně s ním také kalendář závodů. 

30.07.15 - KPŽ v Praze je pryč a KPŽ na Zadově se chystá. Závod v Chuchli pro mne nedopadl špatně s přihlédnutím k tomu, že závodu předcházely tři týdny volna a navíc trať v den závodu pořádně pokropil déšť. Tím se ze závodu rázem stalo něco, co příliš nemusím - technicky náročnější jízda po klouzavé trati. Jsem zvědav, jak tomu bude tuto sobotu na Zadově. Trať závodu mám rád, ale vybíral jsem si tu vždy i trochu smůly. Snad to letos bude jinak...

22.07.15 - Tři týdny odpočinku od závodů byly docela příjemné. Do jaké míry to byla pozitivní či negativní změna, to uvidím v sobotu, kdy seriál KPŽ pokračuje závodem v pražské Chuchli. Tradičně je to jeden z nejvíce našlapaných závodů, tak jsem sám zvědav na výsledek. 

11.07.15 - Byla aktualizována fotogalerie.

10.07.15 - Nejen najeté kilometry, ale i hlava má velký vliv na výsledky. Ověřil jsem si to v sobotu v Holešově. Po pádu ve Vrchlabí jsem byl několik dnů mimo trénink a těch málo co zbylo to bylo pouze vození se v hodně volném tempu. Do Holešova jsem tedy jel bez nároku na výsledek s plánem objet závod na jistotu. Sjezdy nehrotit a vyzkoušet si zda už mohu naražené části těla zatížit. V druhé části závodu jsem se rozjel tak, že jsem získal nečekané 3. místo v kategorii a 15. místo v celkovém pořadí. Teď mám před sebou ještě více než dva týdny bez závodů. 

28.06.15 - Smůla, nebo chyba pořadatele, nebo jezdecká chyba... důvodů by možná bylo víc. Ani ne 30 minut po startu jsem se poroučel k zemi a jednalo se vcelku o těžký pád. Závod jsem dojel, ale o to krušnější je neděle a zda jsem jen narazil, nebo rozbil, to se dozvím zítra. V těchto souvislostech je 21. místo v absolutním pořadí a 6. v kategorii vcelku úspěchem i když jsem si právě od Vrchlabí sliboval mnohem víc.

21.06.15 - Závod na Orlíku jsem měl v sobotu rozjetý celkem slušně. Na ohrožení stupňů vítězů by to tentokrát asi nestačilo, ale bodový zisk do týmové soutěže by byl velký. V prvním kole jsem se pohyboval mezi 30. a 35. místem v celkovém pořadí a v druhém jsem se začal propracovávat dopředu. Závod pro mne bohužel končil 5 km před cílem vinou defektu zadního kola. Pak už jen následovala oprava a výletním tempem dojezd do cíle. Ale i to k závodům patří a snad jsem si tím svou letošní dávku smůly vybral.

19.06.15 - Po dvoutýdenní pauze pokračuji zítra dalším závodem KPŽ, tentokrát na Orlíku. Trať příliš oblíbenou nemám a předpověď počasí také není zrovna ideální, ale jsem zvědav, jak se závodní pauza projeví na výsledku. Jediný závod seriálu, který se jede na dvě kola bude určitě zajímavý i pro diváky.

12.06.15 - Upraven kalendář závodů. Akce blížícího se víkendu jsem byl nucen promazat, takže mám před sebou závodní pauzu a nejbližším závodem tak bude KPŽ na Orlíku. 

08.06.15 - Mám za sebou vcelku vydařený závod na oblíbené trati na Ještědu. 14. místo v celkovém pořadí závodu KPŽ tentokrát na stupně vítězů v hodnocení kategorie M 30 nestačilo. Zbyla na mne bramborová medaile a ke třetímu místu cca 2 metry. Ale pokusů ještě několik bude. Ten další za dva týdny, protože seriál KPŽ má příští víkend přestávku a jiné závody ze svého kalendáře pomalu vyškrtávám.

05.06.15 - Aktualizována stránka Výsledky. Po závodech KPŽ v Úpici mám před sebou další díl tohoto seriálu v Liberci. Předpověď počasí, trať, náročnost... to vše se mi u tohoto závodu vcelku zamlouvá. Jak to dopadne reálně, to bude jasné zítra po 14. hodině.

27.05.15 - Z kalendáře závodů zatím spíše jen mažu akce, ale snad se to neprojeví na výsledcích. Po týdenní pauze bude tento víkend na pořadu další ze závodů KPŽ v Úpici. Těžší závod, který se mi vždy líbil. Těžko říci, jak to dopadne letos, protože organizátoři závodu připravili nový okruh. Uvidíme v sobotu.

19.05.15 - Aktualizována fotogalerie. 

17.05.15 - Suchá a rychlá trať a žádná příliš technicky složitá místa - sešlo se to tak, že jsem si v sobotu v Mladé Boleslavi dojel pro pěkné body. Na stupně vítězů bylo opravdu daleko (25. místo v celkovém pořadí a 8. v kategorii). Ale konkurence byla v tomto dalším dějství seriálu Kolo pro život opravdu velká, takže týmových bodů jsem snad posbíral dostatečné množství. Navíc se jednalo o můj stý dokončený závod v tomto seriálu.

10.05.15 - Aktualizován odkaz Výsledky.

09.05.15 - Do fotogalerie bylo nahráno několik snímků ze závodů KPŽ v Dobřichovicích a Hustopečích.

30.04.15 - Uteklo to vcelku rychle - minulou sobotu odstartoval seriál Kolo pro život závodem v Dobřichovicích u Prahy - Trans Brdy. S novou sezónou je toho poměrně hodně nového. Nové závodní kolo, staro/nový tým, nový název týmu, nové dresy... V každém případě závod jako takový se vcelku povedl. Startovní listina byla našlapaná zvučnými jmény a tak beru za úspěch, že se mi podařilo zajet v první padesátce. Závod v Dobřichovicích totiž nikdy nepatřil mezi mé oblíbené a vždy jsem tu začínal svým nejhorším výsledkem sezóny.

20.04.15 - Z kalendáře závodů jsem zatím pouze škrtal. Až včera jsem si odjel první letošní závodní kilometry v tréninkovém závodě Autocombi. Žádné tréninkové tempo to nebylo, takže se roztočené nohy snad projeví v sobotním závodě KPŽ Trans Brdy. To už bude opravdu ostrý start do závodní sezóny.

02.04.15 - Z plánovaných 5 dnů objemového tréninku se může velmi snadno stát 5 dnů odpočinkových. Stačí si do auta zabalit kompletní cyklistickou výbavu a vyjet do míst, kde během jedné noci a následujícího dne napadne 20 cm nového sněhu. 

16.03.15 - Ještě týden mi zbývá k tomu, abych si prostřednictvím zátěžového testu ověřil, jaký bude (teoreticky) vstup do letošní závodní sezóny. Jsem opravdu zvědav, kam se laktátová křivka ve srovnání s minulým rokem posune.

28.02.15 - Do začátku sezóny je ještě daleko, ale kalendáře závodů jednotlivých seriálů se začínají plnit. I letos bude z čeho vybírat. Podrobnější výběr mám publikován v sekci Výsledky - i ten se ale bude ztenčovat.

17.02.15 - Po měsíci od předešlého příspěvku mohu říci, že už se trénink vrátil do normálu. Tréninkový výpadek je znát ve všech směrech, ale do prvních závodů ještě nějaký čas zbývá. Nejméně 8 týdnů mám ještě k dohnání tréninkového manka.

17.01.15 - Poloha vodorovná, minimum pohybu, berle, koleno po generálce, většina dne proleželá u počítače a minimálně ještě jeden týden v podobném duchu. To je má zimní příprava.

06.01.15 - Články z úvodní strany byly přesunuty do Archivu 2014.