Archiv 2016

07.12.16 - Provedeny drobné úpravy v sekci Výsledky.

02.12.16 - Kalendář závodů na příští rok se rozrostl o termíny seriálu KPŽ. Naleznete je pod odkazem Výsledky - Výsledky 2017.

09.11.16 - Se zpožděním bylo do fotogalerie dodáno několik snímků z konce sezóny. 

24.10.16 - Poslední závod sezóny, poslední trénink a teď už totální volno... Sobota dopadla bohužel jinak, než to zprvu vypadalo. Vyzkoušel jsem si, jaké je to tvořit závod, více než polovinu závodu jsem se pohyboval vpředu, druhou část závodu trávil ve vyrovnané a střídající dvojici na 3. až 4. místě. Větší ztráta na dvojici před námi a zároveň dostatečný náskok před dalšími závodníky byl impulsem k tomu, abychom zvolnili, jeli na jistotu, technické úseky opatrněji a šetřili se na závod o 3. místo v celkovém pořadí v cílovém stoupání. A pak - při jízdě po rovině, mimo terén, v klidné části závodu - defekt. To byla má tečka za letošní sezónou.

02.10.16 - Poslední závod seriálu KPŽ v tomto roce, u mne navíc poslední v současné kategorii. Příští rok to tedy bude závodění s jinými soupeři, na jiném kole... a na výsledky jsem zvědav. Ty letošní zůstaly trochu za očekáváním a včerejšek na tom nic nezměnil. Rychlý závod, po několika letech fajn počasí v tomto termínu a skvělý areál pro start a zázemí závodu - to bylo včerejší Nové Město na Moravě.

29.09.16 - Od prázdninového závodu KPŽ v Plzni se mi nepodařilo dojet závod tak, aby nebyl poznamenán nějakým technickým problémem. A pokračovalo to i tuto sobotu v Odrách. Dojezd prvního kola byl po prázdném zadním kole, následovalo posezení v servisním stanu, těsnění pláště (které nepomohlo) a nakonec montáž duše... Kdybych to neměl na závod 250 km z domova, už bych do druhého závodního kola ani nevyrážel. Takhle mne to donutilo jet dál a s přihlédnutím k okolnostem jsem i s výsledkem docela spokojený. Poslední závod KPŽ se jede tuto sobotu v Novém Městě na Moravě. Snad se mi tentokrát smůla vyhne obloukem.

Aktualizovány výsledky a fotogalerie.

15.09.16 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze Znojma.

13.09.16 - Sobotní závod KPŽ hostilo Znojmo. Průběh závodu bývá obvykle opačný, než ve všech ostatních. Na prvních sedmi kilometrech se rozhodne závod a zbylých padesát se už jen dojíždí. A pokud se někdo po startu nerad strká, nemá šanci chytit tu správnou skupinu. Což je i můj případ. Nicméně 40. místo celkově a 12. v kategorii tak nějak odpovídá mému letošnímu snažení. Pěkné počasí, opravdu hodně rychlý závod, povolená kazeta a obráceně nasazený přední plášť... to bylo moje Znojmo.

03.09.16 - Dnes jsem si v Plzni zajel svůj nejrychlejší čas, přesto pro mne byl výsledek docela zklamáním. Pocitově dobrý závod, čísla vyjadřující pořadí hodně špatná. Nic na tom nemění ani karambol 20 metrů před cílem díky kterému jsem se propadl o 5 - 6 míst vzad. Hodně specifický závod bude i KPŽ ve Znojmě příští týden. Tak jsem zvědav.

27.08.16 - Minulou sobotu pro mne závod KPŽ v Chrudimi končil po deseti minutách dvojitým defektem. Dnes jsem na žádné ani nevyrazil. Nezbývá než počkat na příští týden, kdy se jede další závod v Plzni. A doufat, že vše konečně proběhne tak, jak má.

13.08.16 - Zaseknutý řetěz v prvním sjezdu, skluz k zemi na mokrých kořenech, několikeré dojíždění skupiny soupeřů, marnost v technickém sjezdu, špatné odbočení skupiny kousek před cílem a dojíždění ztracených míst, křeče... dnešní závod měl asi vše, co jindy sbírám několik týdnů / měsíců. Pestrá trať a především ujištění, že odpočinkový týden byl dobrou volbou - to byl dnešní závod KPŽ v Karlových Varech.

07.08.16 - Po závodech seriálu KPŽ jsem si na dnešek "naordinoval" vcelku příjemnou změnu. Závod ze série Da-Ba a navíc jsem silné pláště vyměnil za tenké silniční. Zítra mne tak nečeká tradiční rozebírání zabahněného kola do posledního šroubku a opětovné sestavování vyčištěných dílů... Dnešní výsledek toho příliš nenapoví. Mám za sebou volnější týden a do jaké míry to byla dobrá úprava tréninkového plánu to se ukáže za týden v Karlových Varech.

30.07.16 - Jediné, co mi dnes za závodech sedlo, byla nová přilba. Vše ostatní už zas tak vydařené nebylo. Nefunkční řazení na těžkých převodech a hlavně nefunkční nohy. Těžké už při rozjetí a v závodě ne a ne to rozjet. Nejvyšší čas naordinovat si odpočinkový týden. 54. místo v celkovém pořadí a 9. v kategorii - to je dnešní výsledek ze Zadova.

24.07.16 - Aktualizovány výsledky.

17.07.16 - Byla aktualizována sekce Výsledky; do Fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Holešově.

27.06.16 - 200 km na computeru a z toho 177 závodních. Tak vypadal můj další závod KPŽ, který proběhl v sobotu v Holešově. Nakonec to docela uteklo, ale ještě si rozmyslím, na jakou trať se vydám příští rok. Prvních 6 hodin svižná jízda i závodění. Další hodinu plán "užít si jízdu" a nekoukat na výsledek. Další hodinu už jsem musel přemlouvat sám sebe, abych neslezl z kola. Zachránila to zřejmě láhev Kofoly na poslední občerstvovačce, po které jsem se trochu vzpamatoval. 18. místo v celkovém pořadí a 10. v kategorii jsou vzhledem k okolnostem ještě dobré.

16.06.16 - Do fotogalerie přibylo několik snímků ze závodu KPŽ v Liberci.

14.06.16 - Aktualizovány výsledky.

05.06.16 - Čtvrteční tréninková časovka - nic; závod KPŽ - nic; až dnes jsem si odjel rychlejší kilometry na silničce. Závodní pauza byla trochu delší, ale někde se zkrátka sejde více akcí do jednoho termínu a ne vždy dostane přednost kolo. Dnešek byl o trochu intenzivnější, než jsem čekal a snad to byl i dobrý trénink na příští víkend. KPŽ zavítá do Liberce a to je trať, která se mi vcelku zamlouvá a líbí.

26.05.16 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Úpici.

23.05.16 - Aktualizovány výsledky.

14.05.16 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z dnešního závodu KPŽ v Mladé Boleslavi.

07.05.16 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků ze závodu KPŽ v Hustopečích.

02.05.16 - Výsledek lepší, než v Brdech, ale horší, než očekávání. Tak by vypadala stručná charakteristika závodu KPŽ v Hustopečích. Kromě výsledku však bylo vše na výbornou - kolo fungovalo naprosto bezproblémově, technické úseky na trati žádné, profilově docela náročný závod, start z prvního koridoru, počasí, které mám rád... Přesto byli ve výsledkové listině výše soupeři, které jsem v Brdech předjel i s defektem. 

25.04.16 - Do fotogalerie bylo dodáno několik snímků ze sobotního závodu KPŽ v Brdech.

24.04.16 - V sobotu odstartoval seriál KPŽ závodem na 58 km v Dobřichovicích u Prahy. Seriál otvírá každoročně závod s názvem Trans Brdy a já jsem si chtěl kromě jiného ověřit, jestli zimní příprava byla alespoň taková, jako v roce minulém. Do 40. km bych mohl říci, že minimálně stejná. Né-li lepší. Pak však přišel defekt, oprava zadního kola a do cíle jsem se dostal na 60. místě v celkovém pořadí a 16. místě v kategorii.

22.04.16 - Tak už jen den do "ostrého startu sezóny" na mé né příliš oblíbené trati KPŽ v Brdech. Test v podobě včerejší tréninkové časovky toho moc neřekne (aktualizován odkaz výsledky). Budu muset počkat až na zítřejší srovnání.

07.04.16 - Tak mám za sebou první rychlé kilometry. 6 okruhů na vrchu Kuklík z tréninkového seriálu Autocombi. První tři kola pomalá - start ze zadní řady a zvykání si na kolo. Druhá polovina závodu už byla mnohem lepší. Tím nejlepším však byla mýlka v předpovědi počasí a díky tomu suchá trať. 

06.04.16 - Po závodní stránce "mrtvé období" končí. První rychlejší kilometry mám v kalendáři závodů napsané u zítřejšího data. Jestli na ně dojde, o tom rozhodne počasí. V každém případě už se blíží i ostré starty, kde ani počasí nic neovlivní. Jsem docela zvědav, jak se zimní příprava projevila na ostatních ze závodníků, s kterými jsem se několik předchozích měsíců neviděl. 

24.02.16 - Články z úvodní strany byly přesunuty do Archivu 2015.