Archiv 2017

24.10.17 - Poslední závod této sezóny proběhl tuto sobotu v Jesenici. V minulém roce mne zastavil z dobře rozjetého závodu defekt v druhém kole 50ti kilometrového závodu. O to více jsem chtěl letos zajet dobrý výsledek. K tomu je třeba připočítat, že se jedná o mou oblíbenou trať a tradiční tečku za sezónou, po které následují 4 týdny volna. K dobrému výsledku jsem se nakonec opravdu protrápil. 4. místo v celkovém pořadí a 1. místo v kategorii stály hodně sil. Možná to bylo díky dvojímu špatnému odbočení a dojíždění skupiny, možná díky vyšší váze, kterou se mi nepodařilo uhlídat. Nicméně tečka za sezónou to byla vydařená.

23.10.17 - Definitivní tečkou za uplynulým seriálem KPŽ byl finálový večer spojený s vyhlášením těch, kterým se podařilo bodovat v celém seriálu. V kategorii mi vyhlášení uteklo opravdu o malý kousek a o 4. místě rozhodl až poslední závod, kde mi reálně stačilo dojet o jedno místo lépe a na stupně vítězů v celoročním hodnocení bych se vešel. V kategorii to tedy nevyšlo, ale v soutěži týmů ano. Tam to bylo naopak a poslední závod nás posunul na 3. místo. 

16.10.17 - V sobotu jsem se po roční pauze účastnil závodu ČT Author Cup, který se letos přesunul do Bedřichova. Je to jeden ze závodů, kde se rozhodne na prvních 6 kilometrech a dalších 60 se pak jede ve skupině. Na startu jsem trochu zaváhal, takže první skupinu jsem nezachytil (škoda, jet v ní by šlo) a dostal se do druhé. Závod jako takový byl hodně rychlý a vcelku i nebezpečný. Když po 65 kilometrech jízdy po cestách a asfaltu příjdou vymleté díry, které nikdo nečeká, tak to může být velký problém. Pro mne naštěstí ne, ale moc nechybělo a končil jsem na hromadě popraskaných rámů. Nakonec jsem si dojel pro 21. místo v celkovém pořadí a díky vyrovnaným výkonům jsem se podíval na stupně vítězů společně se zbytkem týmu, který si vyjel 3. místo.

03.10.17 - V sobotu jsem po několika letech vyzkoušel závod Tour de Brdy ve Strašicích. Cesty a silnice - v tuhle roční dobu je za ně člověk rád. Závod je tedy hodně rychlý a stejné to bylo i letos. Velká změna byla v pojetí závodu. Žádná rozlučka se sezónou, ale závod o každý metr. Při jízdě ve větru na silnici bych čekal skupinky, ale tady závod dojížděl po jednotlivcích. Tempo i profil mi vyhovovaly, takže ve výsledku z toho bylo 3. místo v celkovém pořadí a 1. místo v kategorii. Otázkou pro mne je, na čem se bude jezdit za rok či dva. Už teď bylo těžké určit, jestli jsou na startu silniční kola, krosová kola, gravel bike... Také proto jsem volil kratší trať určenou pouze pro horská kola.

02.10.17 - Aktualizovány výsledky a fotogalerie.

10.09.17 - Včerejší kvapík ve Znojmě byl hodně specifický. Jako každý rok se rozhodlo na prvních třech kilometrech a dalších padesát už bylo jízdou ve skupině. Škoda jednoho špatně zaparkovaného automobilu, díky kterému jsem se neudržel v první skupině a mezeru se mi už nepodařilo sjet. V každém případě jsem se podle čísel na "budíku" ujistil, že poslední závody by mohly být výsledkově lepší a lepší. Čísla jsou čísla... uvidíme za dva týdny v Odrách. 

03.09.17 - Po pátečním celodenním dešti byla sobota pro závodění relativně přívětivá. Trať jezdivá a rychlá - byť na ní nějaká ta blátivá místa byla. Po několika marných předešlých pokusech se mi konečně podařilo seřídit kolo tak, že fungovalo bezproblémově celý závod. Problémem byl jen převodník se 30ti zuby, díky kterému mi po startu ujel první balík. Pak už to bylo nereálné dojíždění...

30.08.17 - Dva týdny jsem měl na odbourání únavy a odpočinek. Jestli se to podařilo, to uvidím v sobotu na závodech KPŽ v Plzni. Poslední závody totiž vůbec nedopadly tak, jak bych chtěl a tak, jak mám natrénováno. Ve Varech mne nohy bolely ještě před závodem tak, jako bych už byl v cíli. V Chrudimi jsem svým pravidelným soupeřům také jenom koukal na záda. Snad to bude v Plzni spojené s návratem na místa, na kterých jsem dojížděl v 1. části sezóny.

19.08.17 - Aktualizovány výsledky. 

14.08.17 - Aktualizovány výsledky a fotogalerie. Po nepříliš vydařeném závodu KPŽ v Karlových Varech mám před sebou závod v Chrudimi. V minulém roce jsem zde 15 minut závodil a pak se po dvojitém defektu 45 minut  procházel po polích v okolí Chrudimi zpět do cíle. Snad se tuto sobotu okolnosti sejdou lépe.

30.07.17 - Aktualizovány výsledky. 

08.07.17 - Aktualizovány výsledky.

04.07.17 - Aktualizována fotogalerie.

01.07.17 - Konečně se mi letos zadařilo i na závodě seriálu KPŽ. Třetí místo v kategorii jsem si zajel v Holešově. Závod jsem si přitom málem rozhodl už na třetím kilometru, kdy jsem se dostal do skupinky, která špatně odbočila. I malá chvilka stačila k tomu, aby se přes nás převalil poměrně početný balík cyklistů.

26.06.17 - Aktualizovány Aktuality, Výsledky, Fotogalerie.

Po mnoha letech jsem se v sobotu vrátil na Houštecký cyklomaraton. Za ta roky se změnila organizace (přibyly tratě, nejdelší se prodloužila), počet startujících (je to opravdu masová akce) a zázemí. Co se příliš nezměnilo je profil tratě (téměř rovina) a náročnost (žádné technicky náročné úseky). Kopce mi nevadí, ale technické úseky o to víc. Díky tomu jsem si zde zajel svůj nejlepší letošní výsledek. 

08.06.17 - Do fotogalerie bylo přidáno několik snímků z prvních závodů letošního roku.

04.06.17 - Upravena sekce Výsledky.

22.05.17 - Upravena sekce Výsledky.

14.05.17 - Upravena sekce Výsledky.

05.05.17 - Texty z úvodní strany byly přesunuty do Archivu 2016; byla aktualizována sekce Výsledky.

24.04.17 - Rychlejší kilometry jsem začal najíždět už z kraje dubna, ale první důležitý závod jsem měl v kalendáři až tuto sobotu. Seriál KPŽ začínal závodem Trans Brdy a jednalo se o tradiční "otvírák". Počasí a teploty byly dost specifické a v kombinaci s prvním závodem jsem nevěděl, co mohu čekat. Po tradičním vlažném úvodu jsem se rozjel a tešil se na druhou polovinu závodu - to už jsou za mnou techničtější úseky a kořeny, které nemusím. Závod pro mne končil bohužel dříve, než jsem se dočkal. Rozpojený řetěz, snýtování pouze na dojetí, návrat zpět do cíle po silnici a ve výsledkové listině DNF. To byl můj první závod. 

07.04.17 - Tak mám za sebou první rychlejší kilometry v terénu. Nohy docela jely - natrénováno mám zhruba stejně, jako v předešlém roce. Jenže musely utáhnout více kilogramů, než před rokem. Do startu seriálu KPŽ už moc času nezbývá, takže uvidím, co se podaří z váhy zredukovat.

17.02.17 - Minimum hodin strávených tréninkem na silnici a maximum strávené na válcích. V porovnání s předchozími roky docela velká změna. Žádné velké najíždění kilometrů jsem tedy ještě neabsolvoval. Jsem zvědav, jak se toto "jinak" promítne do přípravy.