Archiv 2018

28.12.18 - tak zase pěkně od začátku. Běh, kolo a zapracování se do pravidelného tréninkového rytmu. Zbavit se rýmy, bolení v krku a podobných drobností trvá v této věkové kategorii déle.

19.12.18 - a pátý promaroděný. Dalo by se navázat na předešlý příspěvek. Takže od víkendu začít znovu od začátku.

12.12.18 - čtvrtý týden v tréninku na novou závodní sezónu a zapojení do projektu mySASY (viz adresa uvedená o několik řádků výše). To jsou novinky ze závěru roku 2018.

03.11.18 - Nezvykle brzy je znám kalendář závodů KPŽ pro příští rok. Přehled naleznete na kartě Výsledky - Výsledky 2019.

01.11.18 - Kolo pověšené na hřebíku, čtyři týdny nicnedělání, ručička váhy šplhající dál a dál... klasický listopad. Kromě toho proběhly i drobné aktualizace zde na stránkách. 

25.10.18 - Byla aktualizována fotogalerie.

30.09.18 - Včera se odehrál poslední závod KPŽ a to v nové lokalitě - Ralsku. Šlo o hodně rychlou záležitost, která se rozhodla po prvních minutách při nájezdu z široké letištní dráhy na úzkou lesní cestu. Pak už to byl rychlý dojezd zbývajících 45 kilometrů. 

23.09.18 - Upraveny sekce Výsledky a Fotogalerie. 

20.09.18 - Upraveny sekce Výsledky a Fotogalerie. 

02.09.18 - Sběr horších výsledků pokračoval i včera na závodě KPŽ v Plzni. Ale jinak se jednalo o hodně rychlou záležitost na relativně suché trati a přímo během závodu i bez deště. Suchá trať byla překvapením, ale jinak se jednalo o hodně studený a deštivý den, kdy není moc velká chuť závodit. Pokračování za týden na závodě KPŽ ve Znojmě snad bude v lepším počasí a za lepšího naladění závodit. 

21.08.18 - Proběhla drobná úprava fotogalerie. 

19.08.18 - Před dvěma lety proražený zadní plášť a včera na stejném místě řetěz zaseklý mezi kazetou a rámem. Tak vypadal můj start do závodu KPŽ v Chrudimi. Škoda, protože se mi po čase jelo pěkně, únava nebyla znát a podařilo se mi zůstat i po startu v první skupině. Zastávka pro vytažení řetězu mne ale stále opravdu hodně míst a dalších 150 minut závodu pro mne bylo už jen sjížděním ztracených míst. 50. místo v celkovém pořadí a 10. místo v kategorii tak bylo vcelku úspěšným umístěním.

13.08.18 - V sobotu jsem závodil v Novém Městě na Moravě a závod pro mne končil po minutě závodění v první zatáčce. Na každém ze startu se najde někdo, kdo bezohledně a hlavně zbytečně jede "doraz" hned po startovním výstřelu. Jeden takový mi v první zatáčce najel do zadního kola, což pro mne znamenalo tahat přehazovačku z výpletu a štelovat kolo alespoň na dojetí pohodovějším tempem. Až po závodě jsem zjistil, že to navíc odnesly i dva z drátů ve výpletu. Tak snad jsem si pro letošek vybral srážku s blbcem a ostatní závody proběhnou bez komplikací.

27.07.18 - V sobotu jsem pokračoval v seriálu KPŽ závodem Karlštejn Tour. Zázemí závodu, trať, délka... to vše bylo letos jinak a jednalo se o dvoukolový, poměrně těžký, pestrý závod. Dva okruhy jistě ocenili i diváci. U mne začalo prázdninové najíždění kilometrů a v kombinaci s několika kilogramy nad závodní váhou mne to dostihlo ještě dříve, než závod začal. Už při rozjíždění mne bolely nohy tak, jako bych projel cílem. Výsledek to poznamenalo hodně, ale i s přihlédnutím k okolnostem je to výsledek nakonec ještě dobrý.

03.07.18 - Proběhla menší aktualizace fotogalerie.

30.06.18 - 208 km dlouhá trať, 6000 metrů převýšení na computeru, 11,5 hod strávených v sedle kola při závodě, 25. místo v celkovém pořadí a 6. v kategorii. To byl dnešní závod KPŽ v Holešově, ve kterém jsem si vyzkoušel novou trať. Vcelku zajímavá zkušenost. Škoda jen totální krize mezi 7. a 8. hodinou závodu, kdy jsem sotva jel s permanentně zařazeným nejlehčím převodem. Ale svou "slabou hodinku" si asi vybrala většina závodníků.  

23.06.18 - Včerejší závod ve Vrchlabí se mi už nejel tak lehce, jako minulý týden v Karlových Varech. V pořadí jsem se propadl o něco více, než jsem chtěl. Jedno z největších převýšení, teploty o 20 stupňů nižší, než v polovině týdne, opravdu silný vítr, těžší nohy... to byly hlavní dojmy ze závodu ve Vrchlabí. A teď už je zbývá domyslet, jakou trať zvolit za týden v Holešově, kde KPŽ pokračuje.

19.06.18 - Po delší pauze pokračoval seriál KPŽ dalším závodem v Karlových Varech. Seriál už se blíží do své poloviny a u mne to byl teprve první závod, u kterého jsem měl dobrý pocit z jízdy. Trať byla poměrně náročná, přesto jsem zajel svůj letošní nejlepší výsledek v celkovém pořadí. Pokud bych stejný výsledek zopakoval v sobotu ve Vrchlabí, byl bych vcelku spokojený.

10.06.18 - Aktualizovány výsledky.

01.06.18 - Aktualizovány výsledky.

29.05.18 - V sobotu se jel další závod KPŽ a tentokrát se jednalo o závod na Orlíku. Závod na dvě kola byl atraktivnější pro diváky, ale náročnější pro závodníky. Závod to byl těžký jak profilem (poměrně velké převýšení), tak technicky (některé úseky byly vydatně poznamenány deštěm), ale i psychicky (průjezd cílovým prostorem po prvním kole byl pro mnohé příležitostí slézt). Pro mne to bylo vcelku trápení. Závodní lehkost a rychlost mi chybí. Protrápil jsem se na 47. místo v celkovém pořadí a 6. místo v kategorii. 

21.05.18 - Po delším čase jsem si zazávodil na delší trati a při další zastávce seriálu KPŽ v Úpici volil trať délky 103 km. Delšímu závodu nahrávalo i počasí - ideální pro závodění i pro mne. První polovina závodu byla techničtější a místo, kde jsem před rokem narazil kolo a žebra, jsem poznal bezpečně. Závěr závodu byl naopak milosrdný jak profilem, tak technickou náročností. Ve výsledku to dalo 34. místo v celkovém pořadí a 8. v kategorii. Nic to nemění na skutečnosti, že soupeři z minulého roku mi stále ujíždí.  

15.05.18 - Po vcelku vydařeném závodě KPŽ v Hustopečích mám za sebou nevydařený závod v Mladé Boleslavi. Časově to špatné nebylo - díky suché trati to byl asi můj nejrychleji zajetý závod na této trati, ale výsledkově to bylo špatné. Po hodině závodění jsem se začal propadat jednotlivými skupinami a únava se stupňovala rychleji, než se mi kdy stalo. Hodně těžké nohy...

04.05.18 - Včera jsem si vyzkoušel, jak velký rozdíl je mezi závody, které trvají 60 minut a závody, které trvají 2x až 3x déle. Kratší závody mi příliš nesedí, ale i tak to bylo včera pěkné svezení.

02.05.18 - Seriál KPŽ pokračoval tuto sobotu závodem v Hustopečích. Technicky méně náročný závod, ale profilem vcelku obtížný. I malá porce technických pasíží mne posunula o pěkný počet míst vzad, profil konce závodu byl příležitostí, jak je získat zpět. Po sportovní stránce je konkurence zase o něco větší, než minulý rok. A i s přihlédnutím k tomu bude zase o něco těžší vylepšit loňské výsledky. Za necelých 14 dnů pokračuje seriál závodem v Mladé Boleslavi, tak uvidíme.

21.04.18 - Tak mám za sebou první závod seriálu Kolo pro život. První závod v Dobřichovicích je často označován za nejnáročnější, nicméně to nebyl důvod mého né příliš vydařeného výsledku. Trať byla na několika místech přeznačená a jen málo kdo zvládl závod bez většího či menšího bloudění. V mém případě to bylo dvojí bloudění a po tom druhém se navíc dostavila mezi některé závodníky nechuť závodit a podepsalo se to i na mně. Takže "test formy v začátku sezóny" se odkládá na druhý závod do Hustopečí.

19.04.18 - I na aktualizacích webu je vidět, že času na trénink a odpočinek se mi příliš nedostává. I závody původně naplánované v kalendáři příliš neodpovídají skutečnosti. Jak se to vše promítne do výsledků uvidím už tuto sobotu na prvním ze závodů KPŽ v Dobřichovicích u Prahy.

První závodní kilometry jsem si najel v minulém týdnu díky etapovému závodu 4 islands v Chorvatsku. Výsledky byly trochu za očekáváním, ale také díky tomu, že technická náročnost etap na mne byla hodně velká. V kombinaci s nepříliš fungujícím depem v podání chorvatských mechaniků to ovšem bylo maximum, které bylo možné zajet. 

16.02.18 - Pomalu se začíná plnit kalendář závodů pro rok 2018. Žádné velké změny nenastaly, aktuální podoba je v části "Výsledky - 2018".

01.01.18 - Komentáře z této úvodní strany byly přesunuty do Archivu. Všem návštěvníkům stránek přeji vydařený vstup do roku 2018.