Archiv 2008

12.11.08 - v sobotu jsem navštívil veletrh sportovního zboží Sport Life v Brně. Cílem se stala především část zaměřená na cyklistiku. Atmosférou tento ročník poněkud zaostal za ročníkem minulým, nebo jsem netrefil ten správný den pro návštěvu. Přesto se mi podařilo potkat několik známých tváří a domluvit podrobnosti k mé příští sezóně. I v roce 2009 bych se měl objevit na startu seriálu "Kolo pro život" v dresu týmu Survival - Walmark. Do fotogalerie bylo přidáno několik fotografií z Brna.

01.11.08 - do fotogalerie bylo přidáno několik fotografií z "dálkové jízdy" na trase z Červených Peček do Ostravy.

30.10.08 - do fotogalerie bylo přidáno několik ohlédnutí za letošním "zavírákem" sezóny, kterým byl závod Nova Author Cup.

26.10.08 - po delší odmlce přidávám návrat k několika akcím posledních týdnů (fotografie patřící k popisovaným akcím budou publikovány v nejbližších dnech).

26.10.08 - cyklistickou sezónu jsem zakončil "výletní jízdou" na trase Červené Pečky - Ostrava Hrabůvka. Trasu dlouhou 278 km jsem zvládl za 10:55 hod (čistý čas jízdy), resp. za 12:43 hod (čas jízdy s přestávkami). Nejednalo se o jízdu "na čas", ale o jízdu v dolní části ZDV (základní dlouhodobá vytrvalost). Hledal jsem případné nedostatky a problémy, které se projeví až při delší jízdě, cž se také povedlo a výsledkem tohoto "výletu" je několik změn, které budu muset udělat v nastavení posedu na mém tréninkovém kole. Pro příští rok počítám s opakováním této trasy s cílem vylepšit čistý čas jízdy (vzhledem k závěrečnému bloudění po Ostravě není nereálné stlačit čas k 10 hodinám, resp. pod 10 hodin).

11.11.08 - letošní Nova Author Cup, který měl být tečkou za mou závodní sezónou jsem byl nucen ze zdravotních důvodů vynechat. Snad jsem si tím vybral zdravotní nepříjemnosti a příprava na další závodní sezónu bude probíhat podle plánu a bez problémů. Doufám, že se na start tohoto rozporuplného závodu budu moci postavit v příštím roce. Tento "silniční" závod po vršcích Jizerských hor řadím do svého kalendáře pravidelně, přestože podle některých nemá s bikovým závodem nic společného. Nova Author Cup tak někteří chápou jako masovou, komerční akci, která nemá se závody horských kol nic společného. Pro jiné cyklisty je tento závod tradiční závěrečnou tečkou za sezónou a příležitostí pozdravit své známé. Pro někoho je tento závod vrcholem sezóny.

07.10.08 - tuto sobotu končil seriál "Kolo pro život" závodem v Trutnově. Tradiční trať doznala jedné malé změny v části hned po startu, ale po tomto zaváděcím úseku se již vše vrátilo na "starý" 25 km dlouhý okruh. V diskusi na www.kolopro.cz někdo tuto trať označil za "fádní" a "nezajímavou" a rozhořčoval se nad tím, že se jede dvakrát. V mém případě jsou ale právě tohle přednosti, díky kterým ji řadím mezi mé "oblíbenější". Žádné příliš technické sjezdy, pokud stoupání, tak táhlá a delší, možnost poznat trať v prvním okruhu, z každého místa na trati blízko do cíle ... a spousta dalších drobností, díky kterým mohu myslet na "lepší" výsledek. Vše nakonec zhatila střevní chřipka, která v týdnu před závodem dostihla i mne. V každém případě jsem si prakticky ověřil, že předzávodní strava postavená na černém čaji a několika piškotech denně není zrovna optimální, že závod je někdy daleko užitečnější absolvovat jako divák, než jako závodník. Celý závod jsem tedy odjel s myšlenkou, že by byl prvním, který vzdám. Výhrou se stalo to, že jsem vůbec dorazil do cíle. Tečku za sezónou (Nova Author Cup) tedy absolvuji mezi přihlížejícími, protože se mi zatím nepodařilo změnit stravu a dál pokračuji s čajem a piškoty.

22.09.08 - svělí fanoušci, bezproblémové zázemí, pěkná trať, Mlýnice ... Odry byly letos znovu jedním z nej závodů. V sobotu 20.9. zde pokračoval seriál "Kolo pro život" a zároveň se jednalo o mistrovství republiky v půlmaratonu. Na startu se tedy sešla početná skupina závodníků myslících na vítězství a i těch dalších, kteří přišli poměřit své síly s ostatními. Déšť, který od pátečního večera téměř neustal připravil náročnější trať, než v minulém roce. První okruh super, v druhém trápení. Tak by se dala popsat má účast v závodě. S výsledkem jsem i tak spokojený, odpovídá tomu, na co v letošní sezóně stačím a snad se v té příští posunu zase o něco výš.

15.09.08 - další ze závodů seriálu "Kolo pro život" proběhl v sobotu v Liberci. Závod zároveň patřil do ČP v půlmaratonu a nejen proto jsem chtěl zopakovat, popř. vylepšit umístění z Jevišovky. Trasa závodu se oproti loňskému roku změnila, ale její chaerakter zůstal stejný. Jezdivá, rychlá trať, dva delší kopce, ve kterých šlo získat cenné minuty, které obvykle ztrácím v technických sjezdech. Zázemí závodu se letos přesunulo do nově vybudovaného lyžařského areálu ve Vesci. Tam jsem trochu zaspal při řazení se na start a hluboko ve startovním poli vzdal šanci na dobrý výsledek. Vše ale bylo nakonec jinak a výsledkem bylo jedno z lepších umístění v letošní sezóně.

10.09.08 - během právě uplynulého víkendu pokračoval seriál "Kolo pro život" závodem v Jevišovce. Rovina, rovina, kopeček, a znovu zase rovina - takový profil trati čeká závodníky, kteří se postaví na start. Po dvou posledních, méně vydařených, závodech jsem byl zvědav, jak tělo a nohy zareagují. V závodě jsem si odjel "totální hranu", v cílové rovince se dostavily obávané křeče, ale výsledkový propad se mi snad podařilo zastavit. V každém případě se už ale docela těším na konec závodní sezóny, který se pomalu blíží. Budu rád, pokud se mi podaří zopakovat výsledek tuto sobotu na Ještědu.

01.09.08 - v sobotu jsem se postavil na start závodu v Jeseníku. Trať, na kterou jsem se těšil, chuť zajet solidnější výsledek, poměření sil se soupeři podobné výkonnosti ... to vše nakonec zhatila únava z posledního týdne a přehuštěné pneumatiky. Už v tréninku jsem pozoroval, že silově jsem na tom hůř, než v předešlém období a vše se potvrdilo v závodě. První třetina závodů výborná, i výsledkově, ve druhé třetině přišel pomalý, ale neustálý propad startovním polem. Na posledních 10 kilometrech mne dostihly i křeče a současně s tím mne opustil i zbytek snahy závodit. Cílem se stalo pouze "dostat se do cíle". Nejen obavy z proražení mne vedou k tomu, že pneumatiky mám v závodech nahuštěné poměrně dost, ale tentokrát jsem to přehnal natolik, že ve sjezdech bylo kolo téměř neovladatelné a po celý závod příliš tvrdé. Reperát tak snad příjde za týden na rychlé trati v Jevišovce.

25.08.08 - po delší odmlce proběhla aktualizace stránek. Dva týdny mimo internet a problémy s funkčností stránek způsobily delší pauzu v přidání nových informací.

23.07.08 pokračoval seriál "Kolo pro život" v Karlových Varech. Závod byl zároveň zařazen do českého poháru, takže na startu byla větší "tlačenice" známých jmen. Páteční celonoční liják trochu zchladil mé nadšení, ale v sobotu dopoledne bylo vše jinak. Trať bez problémů sjízdná, technické části ve kterých obvykle ztrácím nebyly tak hrozné. Perfektní značení trati - snad se značení zatáček vodící čárou objeví konečně i v dalších závodech. Výsledek zapadá do průměru, který v letošním roce jezdím.

10.08.08 se seriál "Kolo pro život" přesunul na dostihové závodiště v Praze. Na startu se sešlo zatím nejvíce závodníků v historii závodu. Z první řady odstartovala také Tereza Huříková, pro kterou to byl poslední závod před odletem do Pekingu. Rychlá trať doplněná o závěrečný spurt po dostihovém oválu. Výsledek zapadající mezi ty z ostatních závodů.

26.07.08 - seriál závodů "Kolo pro život" a zároveň "Český pohár v půlmaratonu" pokračoval dnes závodem v Chrudimi. Vyšlo počasí, povedl se start i sjezd schodů, na trati nebyly žádné technicky náročné sjezdy, ve kterých vždy ztrácím, kolo fungovalo spolehlivě ... zkrátka vydařený závod, ve kterém rozhodovaly opravdu jen nohy. Fotogalerie se rozrostla o několik fotek z této akce, byly aktualizovány výsledky, zároveň byl upraven obsah stránek tak, aby vše bylo znovu aktuální.

13.07.08 - včerejší den patřil závodům v Rakousku. Salzkammergut předčil všechna má očekávání. Bezvadná atmosféra, pěkná trať, počasí, které se umoudřilo právě v době předstartovních příprav a vydrželo po celý závod. S výsledkem jsem spokojený, přes první rozladění z toho, že jsem celý závod odjel sám ho beru jako úspěch. Příští rok jistě odpadne nervozita z nového prostředí a neznámé trati.

07.07.08 - v sobotu jsem se znovu postavil na start dalšího ze závodů seriálu KPŽ. Tím byl "Drásal" v Holešově. První obava (zda dojede auto) se nepotvrdila a druhá (zda dojedu já) naštěstí také ne. Byl to letos druhý závod, do kterého jsem mohl nastoupit z první řady. V cíli už to první řada nebyla, ale spokojený s výsledkem jsem i tak a budu spokojený, pokud se na něj podaří navázat.

01.07.08 - teprve dnes se můj psychický stav zlepšil natolik, abych mohl stručně přiblížit sobotní závod KPŽ v Olomouci, na který jsem se původně těšil a plánoval ostrý test toho, co tělo vydrží. Cesta na závod se začala komplikovat po 80 km (zápach od motoru), na 90 km se přidal problém další (vaří se baterie) a dým z motoru mne po malé chvíli potvrdil, že se mohu začít loučit nejen se závodem, ale pomalu také s autem. Reparát plánuji na tuto sobotu, kdy se jede další ze závodů KPŽ, tentokrát v Holešově. Snad se na start dostanu.

23.06.08 - v pátek jsem měl konečně možnost závodit na Vysoké v rámci seriálu závodů Straka Cup 2008. Pěkná trať, pěkné počasí, na startu spousta těch, se kterými se poměřuji každý rok. Třetí místo v kategorii také docela fajn - závodníci přede mnou přeci jen jezdí "jinou ligu". Uvidíme příští rok. Snad dojde i na změnu termínů a k návratu k tradičním "úterkům".

17.06.08 - v sobotu pokračoval seriál "Kolo pro život" za hranicemi našich polských sousedů. MTB Maraton Gluszyca nabídl trať, na kterou většina ze závodníků jen tak nezapomene. Průjezd komplexem podzemní továrny, závěrečné "nekonečné" cílové stoupání a následný finiš po sjezdovce ... to vše překonalo drobné organizační nedostatky. Jedním z nich byla příjezdová cesta k prezentaci značená stejnými šipkami jako trať. Díky nim jsem se se svým vozidlem projel i po místech, kam bych se rozhodně nikdy neodvážil. Vydařilo se téměř vše, tomu odpovídá i výsledek. Několik fotografií je v sekci "fotogalerie".

09.06.08 - v sobotu pokračoval seriál "Kolo pro život" dalším závodem. Jistebnický kancionál patřil zároveň do ČP v půlmaratonu. Nejen tato skutečnost, ale i výborná práce pořadatelů v minulých letech přilákala na start opravdu velký počet závodníků. Z tohoto pohledu jsem s umístěním docela spokojený (viz. odkaz výsledky). Dvě malá ohlédnutí jsou také ve fotogalerii.

02.06.08 - pomalu se začíná plnit fotogalerie za rok 2008.

31.05.08 - mám za sebou další ze závodů seriálu Kolo pro život. Dnes se jel závod v Příbrami, pořadatelé si zřejmě vzali ponaučení z minulého týdne a značení trati tentokrát nemělo chybu, stejně jako průběh celého dne.

25.05.08 - dalším závodem pokračoval seriál KPŽ. V sobotu jsem se postavil na start závodu v Chomutově. S výsledkem (31. absolutně, 11. v kategorii) jsem spokojený, škoda jen špatného značení závodu, díky kterému jsem se dvakrát ocitl mimo trať a ztratil několik míst.

18.05.08 - včera pokračoval seriál závodů KPŽ závodem v Brně. V loňském roce mne těch 25 km navíc (oproti většině závodů, které jezdím) docela překvapilo, letos jsem síly trochu lépe rozložil a s výsledkem jsem spokojený.

10.05.08 - proběhly drobné úpravy na stránkách, obsah všech kategorií byl upraven tak, aby byl co nejvíce aktuální.

03.05.08 - dnes odstartoval na Orlíku seriál závodů "Kolo pro život". Tímto dnem jsem začal sbírat body pro nový tým - Survival Walmark MTB Team.

26.04.08 - kolotoč závodů se dnes roztočil prvním závodem v Českém Ráji. Rychlá rovinatá trať připomínající spíše silniční závod. Má očekávání byla o něco lepší, než konečný výsledek.

31.03.08 - pod odkaz "profil - technika" přidány válce, odkaz "podpora" se rozrostl o rozhovor s Jaromírem Vyskočilem.

19.03.08 - na stránky přidán článek shrnující základní postupy pro správné seřízení posedu. (Platné pro silniční i MTB kola.) Článek je umístěný v kategorii "trénink - články".

25.02.08 - do kategorie "trénink" a nabídky "trenér" umístěn rozhovor s Ondřejem Vojtěchovským. Rozhovor pro pořad "Nad věcí" (ČRo 1 - Radiožurnál - 17.2.2008) o sportovní medicíně, cyklistickém sportu, závodnickém sebevědomí, vysokých sportovních ambicích, významu běhu pro zdraví, chůzi, umění se pohybovat, optimální váze i spolupráci se sportovní laboratoří.

17.02.08 - kalendář závodů pro rok 2008 je kompletní, všechny uvedené závody bych měl absolvovat, pokud nenastane nějaký nečekaný problém (nabídka "výsledky" rok "2008").

07.02.08 - článek o využití různých pásem tepové frekvence v cyklistickém tréninku se dočkal publikace na serveru seriálu závodů "Kolo pro život". Ke stažení je i zde na sránkách - trénink - články.

30.01.08 - příprava na závodní sezónu je v plném proudu a to nejen na poli samotného tréninku. Jsem rád, že i v roce 2008 budu moci spoléhat na "pomocnou ruku" p. Vyskočila - Sportservis Montana Kolín. Konkrétní forma spolupráce je ještě v jednání.

15.01.08 - po roce jsem se znovu ocitl na stránkách "KOLÍNSKÉHO PRESSU". Na rozdíl od minulého rozhovoru, který byl zaměřen spíše pracovně, se nyní dostala ke slovu cyklistika.

01.01.08 - spuštění nových internetových stránek s doménou www.istencin.com. Na stránkách je možné najít mou stručnou vizitku, výsledky MTB závodů za sezónu minulou a plány na sezónu příští. V kategorii "trénink" je přiblížena má vlastní příprava a publikovány články, které při tréninku může využít kdokoli další. Fotogalerie ukazuje mé tréninkové a závodní vybavení a přibližuje atmosféru MTB závodů. Stránky poskytují také velký prostor pro prezentaci těch, kteří mi poskytují podporu.