Tvorba plánů

Tvorba tréninkových plánů:
 
Sekce " Tvorba plánů" je určena cyklistům trénujícím podle individuálního (na míru sestaveného) tréninkového plánu. Pokud se mezi ně chcete zařadit, napište si o více informací na e-mail: istencin@cyklodata.cz
 
Trenérská kvalifikace:
 
Získat trenérskou kvalifikaci pro mne znamenalo/znamená následující:
1) Být členem ČSC - bez členství není možné kvalifikaci získat. Stalo se... viz náhledy níže.
 
 
 
2) Získat licenci C - předpoklad pro získání vyšších stupňů. Stalo se... viz náhledy níže.
 
 
 
3) Absolvovat školení na FTVS pro možnost získat licenci. Stalo se...
4) Dokončit celý proces pro získání licence B na ČSC. Což se dosud nestalo, protože žádné termíny pro dokončení ČSC nevypsal a na mé dotazy nereaguje. Snad se časem zlepší.
 
Úspěchy svěřěnců:
 
Josef Jelínek
 
 
 
Kontaktní údaje:
E-mail: Neuveden
Osobní web: Neuveden
Týmový web: http://www.bigshockteam.cz
 
Hodnocení spolupráce:
Čas letí a po dvou a půl letech spolupráce je čas na hodnocení a pauzu v tvorbě plánů. Každý rok představoval ve srovnání s předešlým obrovský výkonnostní krok což letos potvrdily i zátěžové testy a výsledky ze závodů. V českém poháru XC jezdil Pepa stabilně v polovině první desítky výsledkové listiny a pro mne je klíčové slovo stabilně. Tato věková kategorie je typická výsledkovou nevyrovnaností což je dáno především rychlými změnami ve stavbě těla v období puberty. To se podařilo eliminovat a plán sestavit tak, aby Pepa zvládl dlouhou sezónu bez velkých výkyvů. Po MTB závodech naskočil Pepa do seriálu závodů českého poháru v cyklokrosu a zde stabilně zajížděl pódiová umístění. Jsou to opravdu solidní výsledky také vzhledem k tomu, že většina bikerů v tomto období již odpočívala po náročné sezóně. Nezbývá než Pepovi popřát, aby stejný růst výkonnosti zaznamenal i v dalších sezónách - předpoklady k tomu jistě má.
 
Rok 2013:
Hlavním cílem pro sezónu 2013 jsou co nejlepší výsledky v českém poháru XC v jednotlivých závodech a stejně tak v seriálu českého poháru v cyklokrosu. V roce 2012 byly cyklokrosové závody pouhým "rozkoukáním se" v nové věkové kategorii, v roce 2013 by mělo jít o výsledky. Tréninkový plán dozná hlavní změny v délce jednotlivých tréninků. Tj. najíždění objemů (předsezónních kilometrů) by mělo být podstatně náročnější než v letech minulých.
 
Rok 2012:
Hlavním cílem pro sezónu 2012 je co nejlepší výsledek v českém poháru XC v jednotlivých závodech a v celkovém hodnocení seriálu. Tréninkový plán je stavěn tak, aby vrcholná forma směřovala k mistrovskému závodu. Dobré výsledky v ostatních závodech jsou spíše "bonusem", než cílem. Jako druhý vrchol sezóny je plánován cyklokrosový závod v Kutné Hoře. Tento závod však nemění nic na skutečnosti, že tréninkové dávky v podzimních a zimních měsících jsou stahovány a směřovány k odpočinku po náročné sezóně.
 
Rok 2011:
Systematický trénink podle tréninkového plánu začíná v měsíci dubnu a trvá do konce září. Vliv tréninku na výkonnost je vždy patrný až po několika měsících a tak jediným možným cílem je zaměření se na dílčí výsledky v jednotlivých závodech a hledání optiálních tréninkových dávek.
 
Ukázka tréninkového plánu:
Tréninkový plán je tvořen pomocí nástrojů Google. V budoucnu bude plánování tréninkových aktivit přesunuto na web www.cyklodata.cz společně s evidencí tréninkových aktivt. Ukázka tréninkového plánu je publikována zde.
 
Poznámka:
Tréninkový plán je individuální a vychází z aktivit v předešlých dnech a měsících. Nejedná se o univerzálně platné schéma a není tedy vhodné pro zkopírování a použití ve vašem vlastním tréninku. Zobrazená část tréninkového plánu je navíc specifická tím, že se jedná o závodní tréninkové období ve kterém mají různé závody různý stupeň důležitosti. Jedná se pouze o ukázku technického a grafického zpracování tréninkového plánu.
 
Výsledky:
 
Rok 2013:
- stupně vítězů v seriálu ČP v cyklokrosu
- stabilní výsledky v ČP XC v první desítce závodníků
- stupně vítězů v různých bikemaratonech
 
Rok 2012:
- Český pohar XC - Teplice - 21.04.12 - 1. místo
- Český pohár XC - Bedřichov - 26.05.12 - 1. místo
- Český pohár XC - Kutná Hora - 02.06.12 - 2. místo
- Český pohár XC - Aš - 07.07.12 - 3. místo
- Mistrovství ČR XC - Pec pod Sněžkou - 21.07.12 - 2. místo
- Český pohár XC - Kouty nad Desnou - 25.08.12 - 1. místo
- Celkové hodnocení Českého poháru XC - 1.místo
- MTB Maraton Most - 19.05.12 - 1. místo
- GiantLiga - Kolín - 16.09.12 - 1. místo
 
Rok 2011:
Pravidelné umisťování na stupních vítězů v závodech českého poháru v cyklokrosu v kategorii žáků.