Vizitka

Osobní údaje:
Jméno: Lukáš Istenčin
Datum narození: 13.4.1977
 
Cyklistické začátky:
2003, 2004 - bez systematického cyklistického tréninku jsem absolvoval závody Jizerská 50 a Nova Author Cup.
2005, 2006 - k výše uvedeným závodům přibylo několik dalších a objevilo se několik povzbudivých výsledků; zvyšuje se objem najetých kilometrů.
2007, 2008 - příprava na závody je systematická, odborně vedená. Roste počet najetých kilometrů i počet absolvovaných závodů.
2009, 2010 - kalendář závodů je stabilní, "usadil" se také způsob tréninku a způsob spolupráce s trenérem. Pro nějaké zásadní novinky už prostor není, hlavním cílem je vylepšit dosavadní výsledky. Do kalendáře závodů se "sem tam" dostávají také silniční závody, stále však v rovině přípravy na závody MTB, které jsou stěžejní.
2011, 2012 - výše napsaný odstavec bych mohl zopakovat s jedinou poznámkou: Více prostoru dostává silnička a pomalu přibývá počet závodů odjetý na "tenkých pláštích".
2013, 2014 - cykloturistika, cyklotoulky, vyjížďky atd. jdou jednoznačně stranou. Věk zatím nezačal "úřadovat" a výkonnost jde stále nahoru. Nebude to trvat věčně, takže je třeba využít každou sezónu. Zaměření je jednoznačně na výsledky v závodech. Rezervy se hledají těžko, ale určitý prostor je stále v redukci hmotnosti. Takže na tuto oblast jde více pozornosti.
2015, 2016 - Petr Čech Sport MTB Team v roce 2015, Erste Premier Petr Čech MTB Team B v roce 2016... názvy týmu se mění, ale jinak zůstává vše při starém.
 
Vizitka:
Oblíbené sporty: Cyklistika, běh, běh na lyžích, sjezdové lyžování.
Ostatní záliby: Sauna, noviny, počítače, kolínská čajovna, na dovolené nějaká fajn knížka.
Oblíbená závodní trať: Salzkammergut (za sucha), DA-BA okruh Drevníky (od roku 2012 se nejezdí) a tratě s pevným povrchem - čím více asfaltu, tím lépe.
Oblíbené jídlo: Pizza Hawai malá, střední i velká.
Nejméně oblíbené jídlo: Koprová omáčka a cokoli s příchutí kopru.
Oblíbená činnost: Relax v sauně, nebo ve vířivce.
Nejméně oblíbená činnost: Nákupy, jízda v přeplněných dopravních prostředcích.
Oblíbené pití: Horká čokoláda, při delším tréninku Coca-Cola, káva (najlépe káva Cortado během tréninkových vyjížděk na Mallorce).
Oblíbená kapela: CD kapel Chinaski mám zatím všechna včetně jejich pohádek. Rád si poslechnu i našeho mnohonásobného "zlatého slavíka", což si ale nechávám pro sebe.
Oblíbený dárek: Nutella, mléčná čokoláda, oříšková čokoláda, čokoládová bonboniéra, bílá čokoláda - jakákoli čokoláda v jakémkoli množství.
Oblíbená dovolená: V zimě lyžování v Itálii - Passo Tonalle, Ponte di Legno; v létě dopolední najíždění kilometrů a odpolední totální lenošení u moře v Chorvatsku. 
Nej zážitek: Jarní trénink na Mallorce. Díky zaměstnání se mi to podařilo pouze jednou a snad to budu moci ještě někdy v budoucnu opakovat.
Oblíbený druh odpočinku: Sauna, brouzdání po internetu, sledování zpráv, čtení novin, vířivka.
Dovolená snů: Odpočinek na konci sezóny na Maledivách. (Ekonomická verze: Odpočinek kdekoli.)
Oblíbený televizní pořad: Kdysi Uvolněte se prosím s Janem Krausem, teď už zbývají pouze zprávy.
Oblíbená knížka: Na poslední díl Harryho Pottera jsem čekal ve frontě, stejně tak mám přečteny i všechny knížky od Dana Browna a dále náhodně a příležitostně "co se dá".
Automobil: Dacia Logan - konečně se bez problémů vejdu do auta se vším co s sebou tahám na závody. Rok od roku těch věcí přibývá, ale přesto se stále vejdu.
Oblíbené místo: U nás doma a kolínská čajovna jako místo pro relax.
Nejméně oblíbené místo: Čekárna, fronta na oběd, jakákoli fronta, kabinka na zkoušení oblečení.
Špatná vlastnost: Moc toho slibuji.
Dobrá vlastnost: Sliby se snažím plnit.
Oblíbené oblečení: Pruhovaná mikina (vodorovné pruhy).
Nejméně oblíbené oblečení: Pruhovaná mikina (svislé pruhy).
Sportovní plány: V jedné "chytré knížce" jsem se dočetl, že se se člověk stává mistrem ve svém oboru (jedno zda uměleckém, sportovním, profesním ...) po 10 000 hodinách cvičení, tréninku. Chtěl bych si toto ověřit směrem k cyklistice.
Největší extrém: Salzkammergut 2009 - kdo nezažil, nepochopí. První a zatím poslední závod, který jsem chtěl vzdát ještě na startu. Zima, déšť, sníh, koryta vody - to vše uprostřed léta.